Motor sporlarında başarının cinsiyete bağlı olmadığını kanıtlayan Seda Kaçan, ülkemiz adına tarihi bir başarıya daha imza attı.

Kadınlara ve genç kızlara ilham vermek için başladığı motor sporları kariyerinde birçok ilke ve başarıya imza atan Seda Kaçan, takım arkadaşı İbrahim Okyay ile birlikte TEXACO® Team AMS takımı adına TCR Avrupa Dayanıklılık Şampiyonası’nda, sezonun bitimine bir yarış kala şampiyonluğu garantiledi. Şampiyonada mücadele eden tek kadın pilot olan Seda Kaçan, bir büyük başarıyı daha kutladı.

Doritos, Pepsi ve Sixt’in desteklediği Seda Kaçan, sezonun ilk ayağı olan Macaristan’da DSG kategorisinde birinci, genel klasmanda ikinci olarak çifte kürsü başarısı elde etmişti. Kaçan, şampiyonanın İtalya'nın Vallelunga pistindeki ikinci ayağında DSG kategorisinde zirveye çıkarken, İtalya'nın Misano pistindeki üçüncü yarışta elde ettiği başarıyla sezon bitimine bir yarış kala şampiyonluğu garantiledi.

“Ülkemizi ve kadınları gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum”

Şampiyonluğu garantilemesinin ardından duygularını paylaşan Seda Kaçan, mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Motor sporları kariyerime başlarken kendime belirlediğim büyük bir hedefe daha ulaştım. Şampiyonada mücadele eden tek kadın pilot olarak bu başarı benim için çok özel ve anlamlı. Hem ülkemizi hem de kadınları gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu yolculukta ilk andan itibaren bana destek veren Doritos, Pepsi ve Sixt başta olmak üzere tüm sponsorlarıma teşekkür ediyorum.”

Beşiktaş'ta Deneyimli Libero Gizem Güreşen'e 1 Yıllık Sözleşme! Beşiktaş'ta Deneyimli Libero Gizem Güreşen'e 1 Yıllık Sözleşme!

Tarihi başarılarına bir yenisini daha kattı

Seda Kaçan, TCR Avrupa Dayanıklılık Şampiyonası’nda DSG kategorisinde şampiyonluğu garantileyerek önemli başarılar elde etti. Bunlar arasında, 30 yıl aradan sonra Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan ilk ve tek kadın sporcu olması, Türkiye Pist Şampiyonası tarihinde bir yarış kazanan ilk ve tek kadın sporcu olması, Türkiye’yi yurt dışında pistlerde temsil eden ilk ve tek kadın sporcu olması ve yurt dışında podyuma çıkan bayrağımızı kürsüde dalgalandıran ilk ve tek kadın sporcu olması yer alıyor.

Editör: Woman Tv