TAKEDA'da bir Türk kadını daha göğsümüzü kabarttı

TAKEDA Dubai ofisinde Icmea bölgesi insan kaynakları iş direktörü olarak görev yapan Tuba Ertek, TAKEDA Avrupa ve Kanada bölgesi onkoloji iş birimi insan kaynakları liderliğine atandı.

TAKEDA'da bir Türk kadını daha göğsümüzü kabarttı

Geçtiğimiz senelerde Takeda NEMEA Bölgesine Pazar Erişim ve Ticari Direktör olarak atanan Ebru Yavuz ve İletişim Direktörü olarak atanan Senem Birim Alp’ten sonra Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland’ın Takeda Kanada Ülke Başkanı olmasıyla devam eden başarılı Takeda Kadınları’nın yurt dışı atamalarına bir yenisi daha eklendi.

TAKEDA Dubai ofisinde Icmea bölgesi insan kaynakları iş direktörü olarak görev yapan Tuba Ertek, TAKEDA Avrupa ve Kanada bölgesi onkoloji iş birimi insan kaynakları liderliğine atandı.

Haziran 2015 tarihinde Takeda Türkiye’ye katılan, Eylül 2018 tarihinde Takeda Dubai ofisinde ICMEA Bölgesi İnsan Kaynakları İş Direktörlüğüne atanan ve bu tarihten beri Türkiye, Ukrayna, Hindistan, Kazakistan, Orta Doğu ve Afrika ülkelerini kapsayan bölgede görev yapan Tuba Ertek, 1 Nisan 2020 itibarı ile Avrupa ve Kanada Bölgesi, Onkoloji İş Birimi İnsan Kaynakları Liderliğine atandı.

1588920266-tuba-ertek2-001.jpg
Yeni görevini Zürih’te sürdürecek olan Tuba Ertek, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Almanya ve Kanada gibi ülkelerden sorumlu olacak.

TAKEDA'NIN ÖDÜLLENDİRİLMESİNE KATKI SAĞLADI
İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Tuba Ertek, Takeda’ya katılmadan önce FMCG ve teknoloji sektörlerinde İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarında görev aldı. Sektörde 20 yıl boyunca biriktirdiği bilgi ve birikimi ile Takeda çatısı altında göreve geldiği günden bu yana Türkiye ve ICMEA bölge organizasyonunun geçirmiş olduğu kültürel ve organizasyonel dönüşümü başarıyla yürüttü.
Takeda çalışanların daha mutlu ve bağlı çalışması için çok sayıda fark yaratan inisiyatifi başarıyla hayata geçirdi ve 7 ülkede “En İyi İşveren” sertifikasını organizasyona kazandırdı. Özellikle satın alma ve birleşme dönemlerindeki bölgesel İnsan Kaynakları süreçlerini başarıyla yöneten Ertek, Takeda’nın lokal ve globalde birçok ödül kazanmasına katkı sağladı.
Söz konusu atamalar, Takeda’nın hem Türkiye’de hem globalde çalışanlarına kariyer gelişimi fırsatları sunmak için gösterdiği kararlılığın güzel bir örneğini oluşturmaktadır.

Bu haber toplam 995 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.