2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali başlıyor!

2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali, 10-11-12-13 Eylül 2020 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.

2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali başlıyor!

Dünyada 6. kez düzenlenen ABD ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında “Directed By Women” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan “Directed By Women Turkey”  - 2. Uluslararası Kadin Kısa Film Yönetmenleri  Festivali, seyirciyle buluşuyor.

dr.PNG

 

PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN GÖSTERİM

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini, filmlerini  İstanbul’da bir araya  getirecek olan  festival, 10-11-12-13  Eylül 2020 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle, Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi'nde pandemi koşullarına uygun gösterimlerle ( kapalı salon ve açık havada) gerçekleşecek.

 

51 FİLM YARIŞIYOR


Bu sene ikincisi  gerçekleşecek olan festivalde;  Ulusal ,Uluslararası, Animasyon ve Genç Bakış   kategorilerinde  ve ulusal gösterim seçkisiyle beraber  51 film  gösterilecek. Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek. 

HEDEF KADIN YÖNETMENLER ARASINDAKİ ETKİLEŞİMİ ARTIRMAK


Her dilden, kültürden farklı bakış ve hikayelere sahip kadınların çektiği kısa filmlerin buluştuğu festivalde etkinlik ve söyleşilerin yanı sıra,  Ceylan Özgün Özçelik’in birçok festivalde gösterilen bu sene  52. Sinema Yazarları Derneği Ödüllerinde En İyi Fantastik Film Ödülünü alan ‘Cadı Üçlemesi 13+ ‘ filmi de özel gösterimiyle  seyirciyle buluşacak.
Türkiye’de, kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan Directed By Women Turkey, sinema, kısa film alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeyi, üretimlerini  teşvik etmeyi ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi artırmayı hedefliyor.

50174018198-42d6b310ed-b.jpg

 

Festivalin bu seneki Ulusal ve Uluslararası Kategori jürisi:
Banu Bozdemir
Eylem Kaftan
Zeynep Günay Tan
Deniz Eyüboğlu
Tülin Özen


Animasyon Jüri;  Ayşe Ünal, Berna Gençalp , Merve Çaydere Dobai
Genç Bakış Jüri: Sezen Kayhan, Elif Eda Karagöz, Ece Kınacı 

FESTİVAL PROGRAMI

ehfvvrsxkaapo3g.jpgehfvvrywkaipo26.jpgehfvvrewaaaepyd.jpgehfvvrqwkampvdx.jpg


1. Uluslararası Kadın Kısa Film Festivali'nden neler yansımıştı?

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.