Beşiktaş Belediyesi'nin salgına karşı mücadelesi Avrupa'nın gözünden kaçmadı!

Cumhuriyet Halk Partili Beşiktaş Belediyesi Avrupa Şehirler Birliği EUROCITIES'in web sayfasında koronavirüse salgınına karşı hayata geçirdiği projelerle örnek belediye olarak gösterildi. 

Beşiktaş Belediyesi'nin salgına karşı mücadelesi Avrupa'nın gözünden kaçmadı!

K2 Haber'de yer alan habere göre belediyenin salgın sürecinde verdiği Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Diyetisyen ve Fizyoterapi Hizmetlerinin online platformlar ile sunulması, sokaktaki sahipsiz hayvanların aç kalma tehlikesine karşı 300 üzeri noktada yapılan besleme çalışmaları ve belediyeye ait YouTube kanalı üzerinden çocuklara yönelik gerçekleştirilen yayınlar EUROCITIES web sayfasında paylaşıldı.

SALGIN NEDENİYLE EVDEN ÇIKAMAYAN ÇOCUKLAR İÇİN YOUTUBE YAYINI: 

Beşiktaş Belediyesi yüz yüze görüşmenin toplum sağlığı açısından güvenli olmadığı için, vatandaşların ihtiyaçlarına online platformlar aracılığıyla cevap vermeye çalışıyor. Online danışmanlık hizmetleri, alanında uzmanlaşmış psikolog, diyetisyen, aile danışmanı ve fizyoterapistler tarafından sağlanıyor.

EUROCITIES NEDİR?


1986 yılında kurulan EUROCITIES, 39 Avrupa ülkesinden yaklaşık 190 şehrin yerel yönetimlerini ve belediyelerini bir araya getiren uluslararası bir ağdır. Avrupa Şehirleri’nin kültür, çevre, ekonomi vb. alanlarda bir araya gelmesini, ortak çalışma içinde olmalarını sağlamayı ve bu şehirler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir bir kalkınma politikası takip edilerek yaşam kalitesi yüksek bir gelecek yaratılması doğrultusunda ortak bir vizyon geliştirilmesi ve bu vizyonun gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. EUROCITIES, üye şehirler arasındaki bilgi ve fikirlerin paylaşılması yönünde bağlantı oluşturmakta, tecrübeleri aktarmada aracı olmakta, ortak problemleri analiz etmeyi sağlamakta ve yenilik getiren çözümleri geliştirmekte yardımcı olmaktadır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.