Birleşmiş Milletler'in 16 günlük "Siber Şiddetle Mücadele" aktivizm kampanyası başlıyor

Birleşmiş Milletler'in 16 Günlük Aktivizm kampanyası kapsamında ateş böcekleri kadın ve kız çocuklarının maruz bırakıldığı siber şiddete dikkat çekmek için ekranları aydınlatacak.

Birleşmiş Milletler'in 16 günlük "Siber Şiddetle Mücadele" aktivizm kampanyası başlıyor


Her yıl Birleşmiş Milletler tarafından küresel ölçekte düzenlenen ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) öncülük ettiği kampanyada, özel sektör, kamu kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle farkındalık çalışmaları yürütülüyor ve herkes Türkiye’de kadınlara yönelik şiddete karşı harekete geçmeye çağırılıyor.

ATEŞ BÖCEKLERİ EKRANLARI AYDINLATACAK

UN Women’ın 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirdiği 16 Günlük Aktivizm kampanyalarında iletişimimin odağında “Ateş Böcekleri” vardı. Kampanyalarda ateş böcekleri ile şiddete dikkat çekildi ve herkes birer ateş böceği yakarak karanlığı aydınlatmaya davet edildi.

a1.PNG

Bu senenin 16 Günlük Aktivizm kampanyası kapsamında ise ateş böcekleri kadın ve kız çocuklarının maruz bırakıldığı siber şiddete dikkat çekmek için ekranları aydınlatacak.

sucveceza-twitter-2.png

KADIN VE KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK SİBER ŞİDDETE SON

Siber şiddete maruz bırakılan kadın ve kız çocuklarının dijital dünyanın dışına itilmemesi, karanlıkta ve yalnız kalmamaları için başlatılacak 16 günlük aktivizm kampanyası ile 1 milyon ateş böceğine ulaşmak hedefleniyor.

a2.PNG

Kampanyanın amacı kadın ve kız çocuklarına yönelik siber şiddetin son bulması için farkındalık yaratmak, siber şiddete dair başvuru mekanizmaları hakkında bilgilendirme sağlamak.

bm-un-woman-uyarlamalar-ads-1200x1200px-191120.jpg

Woman TV olarak biz de kampanyaya sosyal medyadan destek veriyoruz. Herkesi "www.atesbocekleri.info"  adresine davet ediyoruz 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.