Bitter çikolatanın faydaları kansere karşı mucize etki yaratıyor!

Bitter çikolatanın faydaları neler? Sağlığa zararlı denilen bitter çikolatanın bu faydasına inanamayacaksınız! İşte bitter çikolatanın faydaları!

Bitter çikolatanın faydaları kansere karşı mucize etki yaratıyor!

Sağlığa zararlı olduğu söylenilen bitter çikolatanın birçok faydası ortaya çıkmıştır. Yapılan araştırmalar, bitter çikolatanın kalp ve damar hastalıklarını azaltmasından tutun da kuru öksürüğe iyi gelmesine kadar pek çok faydasını ortaya çıkarmıştır. Peki bitter çikolatanın faydaları neler? Günde bir parça bitter çikolata yersek ne olur? İşte bitter çikolatanın faydaları!

VÜCUDA VİTAMİN VE MİNERAL KATKISI ORTAYA ÇIKTI

Genellikle abur cubur sınıfında yer alan ve oldukça da zararlı olduğu söylenilen bitter çikolata aslında bilinenin aksine faydalı bir gıdadır. Son yapılan araştırmalar bitter çikolatanın faydalarını ortaya çıkardı. Yapılan sayısız araştırmanın ardından bitter çikolatanın diğer çikolatalara oranla daha az şeker içerdiğinden vücuda vitamin ve mineral katkısı olduğu ortaya çıktı.

KALP VE DAMAR HASTALIKLARINI AZALTIYOR

Ayrıca yapılan diğer araştırmalarda da bitter çikolatanın kolesterole bağlı ortaya çıkan kalp ve damar hastalıklarını yüzde 60 azaltığı gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra bitter çikolata sinir hücrelerinin de sağlığını korumaktadır.

İÇİNDEKİLER KISMINI KONTROL ETMEDEN ALMAYIN

Bitter çikolata alınırken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi içerdikleri kısmının kontrol edilmesidir. Çünkü işleme uğramış ve katkılı bitter çikolataları fayda sağlamamaktadır. Tüketim miktarı da önem taşımaktadır. Günde en fazla 2-3 parça tüketilmelidir.

KURU ÖKSÜRÜĞE İYİ GELMEKTEDİR

Bitter çikolata özellikle kış aylarında yaşanan kuru öksürüğe çok iyi gelmektedir. Özellikle eritilip ılık bir şekilde tüketildiği zaman öksürüğe neden olan enfeksiyonu azaltmaktadır.

VÜCUDU TOKSİNLERDEN TEMİZLER

Bitter çikolata antioksidan bakımından da oldukça zengin bir besindir. Bu nedenle vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olmaktadır ve kandaki oksitlenmeyi de önlemektedir.

İNSÜLİN DİRENCİNİ DÜŞÜRMEKTEDİR

Bitter çikolata insülin direncini düşürmektedir. Aynı zamanda kan basıncının da yükselmemesini sağlamaktadır.

KANSERE KARŞI MUCİZE ETKİ YARATMAKTADIR

Bitter çikolata içerisinde barındırdığı antioksidan içeriği sayesinde kansere karşı da mucize etki yaratmaktadır. Hücrelerin bölünmesini önlediğinden kanserli tümörlerin oluşumunu engellemiş olur.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLMAKTADIR

Kilo vermeye yardımcı olmaktadır. İçerisinde barındırdığı doymuş yağ olduğundan yağlanma yapmaz. Diyetisyen uzmanları genellikle kişinin tatlı krizi yaşamaması için diyet listesine ekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.