Dilek İmamoğlu Röportajından En Çarpıcı Bölümler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, geçtiğimiz aylarda Woman TV’nin konuğu olmuştu. İmamoğlu’nun dikkat çeken siyasi ve insani tavrı dünyaca ünlü bir moda dergisinin Türkiye edisyonuna kapak olarak taşındı.

Dilek İmamoğlu Röportajından En Çarpıcı Bölümler

Madame Figaro Türkiye, Sonbahar sayısının kapağı için poz veren Dilek İmamoğlu, çok özel açıklamalarda da bulundu. Genel Yayın Yönetmeni Esra Aysan’ın sorularını yanıtlayan Dilek İmamoğlu’nun fotoğraflarını ünlü moda fotoğrafçısı Cüneyt Akeroğlu çekti. Çekimin styling’ini Ece Sükan yaptı. Kapak resmi “İstanbul’un First Lady’si” başlığını taşıyor. Madame Figaro Türkiye, bu çekim ve röportajı derginin başka dillerde yayınlanan edisyonlarına da taşımayı planlıyor.

044d3401-cbd0-441e-89a4-63ca89414cfa.jpg

Madame Figaro’nun bu sayısında ayrıca Şevval Sam ve oğlu Tarık Emir Tekin’le özel röportaj ve Siyasetten Dizilere “Değişim İçin Yeni Bir Dil” tartışması da yer alıyor.

06df1053-05ce-4a33-8726-59dee150267c.jpg

 

madamefigaro160919130777-1f.jpg

 

Hayalleriniz…

Kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulmasını istiyorum. Türkiye’nin en öncelikli konusu bu bence. Başta bireylerin bilinçlendirilmesi olmak üzere, caydırıcı kanun ve düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesi gerekiyor.Kadınların daha özgür ve güvenlikle ilgili kaygılarının en az düzeyde olduğu bir İstanbul, daha mutlu ve güler yüzlü insanların yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum.Çocukların ve gençlerin gelecek kaygısı duymadan, umutlarının hep taze olduğu bir yaşam sürmesi yine hayallerim arasında.Aslında hepimiz için, bütün insanlık için yaşanılası bir dünya hayal ediyorum. O yaşanılası dünyayı insanlar önce kendi içlerinde inşa etsin istiyorum.

Her zaman politikayla ilgili miydiniz?

Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine gönülden bağlı bir kişiyim. Hayata ve sosyal olaylara duyarlılığım çok yüksek. Hiçbir zaman apolitik olmadım. Ama siyaset çok faklı bir alan. Siyasetin içinde olmak hayatınızın tümden değişmesi demek. Çevreniz büyürken etrafınızdaki insanlar çoğalırken, kendinize ait hayatınız aynı anda küçülüyor. Beni ve çocuklarımı en çok bu zorluyor. Hayatımı sade ve düzenli yaşamayı severim. Böylece, kendimi güvende hissederim. Ama şimdi hayatımız çok farklı bir yöne evrildi. Ben de bakış açımı değiştirerek, farklı güvenli alanlar yaratarak, Ekrem’e destek olarak, insanlığa katkı sunarak bu süreci içselleştirmeye çalışıyorum. Umarım her şey çok güzel olmaya devam eder.

madamefigaro160919130931-2f.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.