Dünya onları izledi; "One World: Together At Home"

Dünyaca ünlü sanatçılar One World: Together At Home etkinliği ile milyonlarca izleyiciye ulaştı.

Dünya onları izledi; "One World: Together At Home"

Dünyaca ünlü sanatçılar yeni tip Koronavirüs (Covid-19) mücadelesinde birlik olma çağrısı yapmak için yaklaşık 5 saat süren bir canlı yayın gerçekleştirdi. Rolling Stones, Lady Gaga, Elton John gibi sanatçılar şarkı söylerken Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel gibi sunucular salgınla mücadelede ön cephede olanlara teşekkür etti. 

YILDIZLAR NASIL MÜCADELE ETTİKLERİNİ ANLATTI!

T24'ün derlediği habere göre Lady Gaga'nın Koronavirüs pandemisiyle ön cephede mücadele edenler için bir "aşk mektubu" olarak tarif ettiği Tek Dünya: Birlikte Evdeyiz yayınına pek çok ünlü isim katıldı. Elton John, Taylor Swift, Rolling Stones, Steve Wonder gibi sanatçılar şarkı söylerken Michelle Obama gibi pek çok tanınmış isim de Koronavirüs süreciyle ilgili kişisel anekdotlarını aktardı. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

ABD'nin talk show programlarının en bilinen üç sunucusu Jimmy Kimmel, Stephen Colbert ve Jimmy Fallon tarafından sunulan 5 saatlik yayında öğretmenlere, sağlık çalışanlarına, hizmet sektöründe çalışanlara özel teşekkürler sunuldu. 


Bu küresel sanal konser deneyimi,Dünya Sağlık Örgütü'nün ön ayak olduğu en güncel proje. Proje ile Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana dünya çapında 43 ülkeyi kapsayan yayın ağlarında DSÖ'nün rehberliğini ve tavsiyelerini izleyicileriyle buluştu; yine DSÖ'nün #SafeHands ve #HealthyAtHome kampanyalarının da aralarında bulunduğu birçok girişim desteklenecek.


One World: Together At Home bir bağış kampanyası değil; sağlık çalışanlarının sergiledikleri kahramanca çabalara şükranlarımızı sunmak ve COVID 19 salgınının sonlanması için küresel anlamda mücadele veren Dünya Sağlık Örgütü'ne destek olabilmek amacıyla hayata geçirilen, yayıncılık tarihinde bir ilktir.

Dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarını maske, önlük ve diğer hayati ekipmanlarla destekleyen hayırseverlere, hükümetlere ve şirketlere ayrıca ihtiyaç sahiplerine yiyecek ve barınak sağlayan yerel yardım kuruluşlarına dair hikayelere yer verecek olan yayın, sahada çalışan sağlık çalışanlarının COVID-19 hakkında verdikleri yanıtları da izleyicilerle paylaşıldı. 

KONSERİN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN: 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.