Evcil hayvanlarla Büyüyen Çocuklar Daha Mutlu!

Hayvan besleyen çocukların pozitif büyüdüklerini ve daha rahat topluma uyum sağlayabilecekleri, yapılan bir araştırmayla ortaya çıktı. İşte evcil bir hayvanla büyüyen çocuğun olumlu gelişen özellikleri…

Evcil hayvanlarla Büyüyen Çocuklar Daha Mutlu!

Evcil hayvanları ile iletişim kurabiliyorlar

Evcil hayvanı ile arasında özel bir bağ oluşan çocuk, iletişim kurmayı ve yeteneğini geliştirmeye başlıyor. Karşısında konuşamayan bir canlı olmasına rağmen iletişim kurabilen çocuk, diğer insanlarla daha rahat iletişim kuruyor ve daha mutlu oluyor.

56f3b79618c7736fd85991c8.jpg

Aile ve arkadaşlık ilişkileri gelişiyor

İletişim büyük bir önem taşıyor. İletişimin ve karşılıklı duyguların etkileşime girmesi, çocukların diğer insanlarla ve yakınında bulunanlarla farklı bir bağ kurmasını sağlıyor. Arkadaşlarına bakış açısı olumlu yönde değişiyor ve gelişiyor.

9230875817b5d66ae100ef6335b6f979.jpg

Ahlaki gelişimine olumlu etkileri oluyor

Hayvanların içgüdüsel de olsa abartıya kaçmayan yaşam tarzları, çocuğun gelişimini de olumlu etkiliyor. Ahlaki sorumluluklarının farkına varıyor.

ac83d8c35ec620d.jpg

Kendisine saygısı ve özgüveni artıyor

Bir köpekle ya da evcil bir hayvanla iletişim kurması çocuğun özgüvenini artırıyor. Kendine güveni artan çocuk bunu yaşamının her alanında uygulayarak farklı bir insana dönüşüyor.

happy-kid-playing-with-toy-airplane-pmdswj6.jpg

Dışa dönük bir dünyada büyüyorlar

Evcil hayvanların sevgi karşısında gösterdikleri pozitif hareketler ve durumlar çocukları da etkiliyor. İçine kapanık olmaktan kurtulan çocuk, daha özgür hissediyor.

ana-gorsel-6-950x640.jpg

Kendi kararlarını kendileri veriyorlar

Beslediği hayvandan olumlu yönde etkilenen çocuklar, kendi kararlarını kendileri vermeye başlıyor. Dünyada yaşadığı her türlü zorlukta yıkılmıyor ve zorlukları aşmaya çalışıyor.

ozguven-eksikligi-hakkinda-bilgi.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.