'Festtogether Evde' Sanatçıları Bir Araya Getirdi

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali Festtogether, İhtiyaç Haritası aracılığıyla sosyal medya platformlarında canlı olarak yayınlandı ve gün boyu çeşitli etkinliklerde farklı isimleri ağırladı.

'Festtogether Evde' Sanatçıları Bir Araya Getirdi

İlki geçtiğimiz sene gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali Festtogether, bu sefer İhtiyaç Haritası aracılığıyla Covid-19 salgını sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlara destek olmak için 9 Mayıs Cumartesi gün boyunca evlere konuk oldu. YouTube üzerinden canlı yayınlanan festivale Fazıl Say ve Kerem Görsev'in de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı ve müzisyen katıldı.

SALGINDAN KAYNAKLANAN İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK

2015 yılında kurulan, doksan binden fazla üyesi olan, 350 sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapan ve bugüne kadar 1,5 milyondan fazla ihtiyacı gidermiş bir online platform olan İhtiyaç Haritası, festivalde de gün boyu toplanan desteklerle ihtiyaçların yüzde seksenin karşılanacağını açıkladı. Kalan ihtiyaçlar için ihtiyacharitası.org'dan destekte bulunulabileceği belirtildi. 

evdendestekol.jpg

KEREM GÖRSEV DUVAR PİYANOSUNUN BAŞINA GEÇTİ

Festivale Bodrum'dan katılan caz piyanisti Kerem Görsev, "Evdeyiz ve bugün küçük bir dinletim var. Kendi müziklerimden biraz çalmaya çalışacağım." dedi.

Duvar piyanosunun başına geçen müzisyen, "A.G. Blues", "Abacco" ve 2015 yılında Prag Flarmoni Orkestrasıyla kayıtlarını yaptıkları albümden "Baroness" adlı eserleri çaldı.

keremgorsev.jpg

FAZIL SAY URLA'DAN BAĞLANDI
Piyanist ve besteci Fazıl Say da Urla'daki evinden bağlandığı canlı yayında Yekta Kopan'ın sorularını yanıtladı.

Yaklaşık 60 gündür Urla'da olduklarını anlatan Say, Türkiye'deki müzisyenlerin konserlerinin de dünyadaki örnekleri gibi ertelendiğini belirtti. Dünyadaki bütün müzisyenlerin 2020 yılında vereceği konserlerinin organizatörün takvimine göre 2021 veya 2022 yılına ertelendiği bilgisini paylaştı.

fazilsay.jpg

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.