Gezgin Kuaför Fikret Akpınar, Mesleğini Karavanında Yapıyor

Sırt çantasıyla 12 ülkeyi dolaşan kuaför Fikret Akpınar, kuaför salonuna dönüştürdüğü karavanıyla hem seyahat ediyor hem de mesleğini sürdürmeye devam ediyor.

Gezgin Kuaför Fikret Akpınar, Mesleğini Karavanında Yapıyor

Bugüne kadar 12 ülkeye seyahat eden kuaför Fikret Akpınar, gezmeye ve mesleğine olan sevgisini, kuaför salonuna dönüştürdüğü karavanında bir araya getirdi.

Yaklaşık 22 yıldır bayan kuaförlüğü yapan 37 yaşındaki Akpınar, iki yıl önce satın aldığı karavanı kuaför salonuna dönüştürdü.

Kışın Ankara'da, yazın ise Türkiye'nin dört bir yanına karavanıyla seyahat eden Akpınar, saç boyamadan kesime kadar bir kuaför salonunda yapılan tüm hizmetleri kadın müşterilerinin ayağına kadar götürüyor.

k2-004.jpg

"DÜNYAYI 2 YIL SIRT ÇANTASIYLA GEZDİM"

"Karavan kuaför" fikrinin, seyahat ettiği esnada aklına geldiğini anlatan Akpınar, "Dünyayı 2 yıl boyunca sırt çantasıyla gezdim. 12 ülke dolaştım ve oralarda da deneyim amaçlı kuaförlük yaptım. Türkiye'ye döndüğümde bu sefer karavanla seyahat etmeyi planlıyordum ama sonradan aklıma karavanı kuaför salonuna çevirme fikri geldi." dedi.

Böylelikle iki tutkusunu aynı anda gerçekleştirebildiğinin altını çizen Akpınar, sözlerine şöyle devam etti:

"Kovid-19 salgını ortaya çıkmadan hemen önce bu işe başlamıştım amacım karavanımla Avrupa'yı gezmek ve aynı anda da insanların saçlarını yapmaktı. Fakat pandemi olunca Türkiye'de kaldım ama bu benim açımdan güzel bir fırsata dönüştü. Çünkü salgın nedeniyle evinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar bizleri evlerine davet etti, saçlarını yaptırdı."

k1-003.jpg

"GELECEK AY TÜRKİYE VE ORTA DOĞU TURUNA ÇIKACAĞIM"

Şu an havaların soğuk olması nedeniyle Ankara'da hizmet verdiğini belirten Akpınar, kadın müşterilerin kendisine sosyal medya üzerinden ulaştığını söyledi.

Fikret Akpınar, "Gelecek aydan itibaren karavanımla Türkiye ve Orta Doğu turuna çıkacağım. İran'dan Mısır'a uzanan bir seyahat rotası çizdim. Hem gezip hem de saç yapacağım." diye konuştu.

k3-002.jpg

"250 BİN LİRAYA MAL OLDU"

Akpınar, salgından önce 250 bin liraya yaptırdığı karavanın, bugün ortalama 800-900 bin lira maliyet gerektirdiğini vurguladı.

Karavan kuaför uygulamasını, meslektaşlarına da anlatarak yaygınlaştırmaya çalıştığını söyleyen Akpınar, "Karavana günde 2-3 müşteri alabiliyoruz kuaför salonundaki kadar olamıyor. Fakat bir kuaför salonuna göre giderleri çok daha az olduğu için kar oranı daha yüksek. Dolayısıyla masrafını da çıkarıyor." dedi.

k4-003.jpg

EVLERE GİTTİĞİNDE TARİFE DEĞİŞİYOR

Saçlarını yaptırmak isteyen kadınların karavan kuaföre ilgi gösterdiğini anlatan Akpınar, bu hizmetin bedeline ilişkin, "Müşterilerimizin evlerine gittiğimiz zaman 150 lira servis ücreti oluyor ama bizim bulunduğumuz bölgeye gelinirse bu ücreti almıyoruz. Diğer hizmetlerimiz ise kuaför salonuna çok yakın." bilgisini paylaştı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.