Gülriz Sururi “Puduhepa ve Kız Kardeşleri” projesinin üçüncü bebeği olarak yeniden doğdu.

Dünya görüşünden taviz vermeden her daim sağlam duran, iradesi ve yaratıcılığıyla gelecek nesillere örnek olan, güçlü bir Cumhuriyet kadını… Gülriz Sururi… “Puduhepa ve Kız Kardeşleri” projesinin üçüncü bebeği olarak yeniden doğdu.

Gülriz Sururi “Puduhepa ve Kız Kardeşleri” projesinin üçüncü bebeği olarak yeniden doğdu.

“Puduhepa ve Kız Kardeşleri”, bu topraklardan çıkmış gerçek kadın kahramanların hikâyelerinden ilham alan ve kız çocuklarının eğitimi için TOÇEV ile birlikte çalışan bir proje… Puduhepa ve Kız Kardeşleri, 2018’den bu yana 18 kız çocuğunun iki senelik eğitim masrafını karşılarken; Bartın’dan Bursa’ya, Karabük’ten İstanbul’a Türkiye’nin dört bir yanından 50’den fazla kadına da istihdam yarattı.

1605093572-dsc05805-jpg.jpg

Hitit kraliçesi Puduhepa’nın ilk kız kardeşi, NASA'da görev alan ilk Türk bilim kadını Dilhan Ege Eryurt’tu.

 

Şimdi onlara sanat dünyasından bir kardeş geldi. Gülriz Sururi yaşamı boyunca kız çocuklarının eğitimi için emek harcadı. Şimdi, ölümünden iki yıl sonra bu yola ışık tutmaya devam ediyor.

 

İçinden geçtiğimiz pandemi döneminde en çok yara alan iki alan, eğitim ve sanat oldu. Kostümü Özlem Süer tarafından tasarlanan Gülriz Sururi bebeği, bu iki alana da destek olmayı hedefliyor.

Hem Gülriz Sururi’nin yaşam öyküsüyle yaratıcılığın kapılarını aralayacak, hem bebeğin satışından elde edilecek gelirle kız çocuklarının eğitimini destekleyecek hem de kadın istihdamına katkıda bulunacağız.

 

Amacımız satın alınan her bir Puduhepa bebeğiyle kız çocuklarımızın güçlü, kendine güvenen, başarılı, ne istediğini bilen, mutlu bireyler olarak büyümelerine destek olmak.

Kadın istihdamına katkıda bulunmak ve maddi ihtiyacı olan kız çocuklarımıza elimizi uzatmak.

 

Gülriz Sururi Yeniden – Puduhepa ve Kız Kardeşleri bebeğine şimdilik https://fongogo.com/Project/gulriz-sururi-yeniden---puduhepa-ve-kiz-kardesleri adresinden ulaşabilirsiniz.

Fonlama sürecimiz bittikten sonra sitemizden satışa başlayacağız: www.puduhepavekizkardesleri.comve https://tocevdukkan.dukkan.im/kategori/puduhepa-ve-kiz-kardesleri6888

Biz, bunu hep beraber başaracağız.

 

 

Bu haber toplam 3266 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.