"Hedefi olan kadına internetle hayat kolay"

Koronavirüsün küresel etkileri sürerken, girişimci kadınların ürünleriyle dünyaya açılabilmesi için “Hedefi olan kadına internetle hayat kolay” projesi hayata geçirildi.

"Hedefi olan kadına internetle hayat kolay"

“Hedefi olan kadına internetle hayat kolay” projesi; Habitat Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Türk Telekom ve TOBB iş birliği ile kadın girişimciliğini desteklemeyi sürdürüyor. 

GİRİŞİMCİ KADINLARA EĞİTİM


Kadınların üretim ekonomisine katılmasını destekleyen proje kapsamında girişimci veya girişimci potansiyeline sahip kadınlara, bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler, sosyal platformları tanıtım ve satış için etkili kullanma ve e-ticaret gibi konularda eğitimler düzenleniyor.

1-001.PNG

Eylül 2019’dan bugüne yaklaşık 1250 kadına ulaşılan projeyle, 2020 sonuna kadar 81 ilde 5 bin kadının dijital pazarlama ile tanıştırılması, 100 kadına da işlerini geliştirmeleri konusunda
mentörlük desteği verilmesi hedefleniyor.

2-032.jpg

HERKESE AÇIK


Pandemi dönemi eğitimleri herkesin ücretsiz katılımına açık hale getiren projenin ilk online eğitiminde katılımcılar, dijital pazarlama, hedef kitle seçimi, ürün veya hizmetin tanıtımı, satış için kullanılacak sosyal medya mecralarının belirlenmesi, Instagram hesaplarının profesyonel hesaba çevrilmesi ve reklam verme, Facebook sayfası ile mağaza özelliğinin etkinleştirilmesi, ürün tanıtımı için doğru fotoğraf çekimi ve sunumu, e-ticaret gibi konularda bilgi edinme fırsatı buldu. Eğitimlerin duyuruları ve eğitim başvuruları www.turkiyeyedeger.com ile www.habitaddernegi.org web siteleri üzerinden takip edilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.