İKSV tarafından desteklenecek 12 genç kadın müzisyen belirlendi! 

48'inci İstanbul Müzik Festivali'nde "Yarının kadın yıldızları genç kadın müzisyenler destek fonundan" faydalanmaya hak kazanan 12 yıldız belirlendi.  

İKSV tarafından desteklenecek 12 genç kadın müzisyen belirlendi! 

48. İstanbul Müzik Festivali İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlendi. Festival kapsamına belirlenen 12 genç kadın müzisyen, İKSV ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası işbirliği ile hayata geçirilen "Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu" ndan faydalanmaya hak kazandı. 

1-057.jpg

2018 yılından bu yana çalgı, şan ve şeflik branşlarında üstün yetenekli kadın müzisyenlere destek olmayı amaçlayan projenin tüm bilet gelirlerinin aktarılacağı destek fonunun hedefinde; genç kadın müzisyenlere uluslararası arenada yeni ufuklar açmak var. 1990 yılından bu yana İstanbul Müzik Festivali'ni destekleyen TSKB, kadının güçlenmesi yönündeki sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında “YARININ KADIN YILDIZLARI” projesinde “Eğitim Destek Fonu Sponsoru” olarak yer alıyor.

Genç kadın müzisyenlerin başvuruları, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, orkestra şefi ve CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk&Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürkler'den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

İSTANBUL KÜLTÜR FESTİVALİ'NİN GELECEK VAAT EDEN 12 KADIN YILDIZI

Seçici Kurul tarafından desteğe değer bulunan müzisyenler 48. İstanbul Müzik Festivali  kapsamında gerçekleştirilecek "YARININ KADIN YILDIZLARI" konserinde dinleyicilerle buluşacak.

Aslıhan Gençgönül, viyolonsel
Billur Ongun, trompet
Cansu Özdamar_, piyano
Doğa Çetin, keman

İlke Işı Tuncer, keman
İrem Özyiğit, kontrbas
Mercan Demirkanlı, flüt
Nora Heder, viyola
Seher Karabiber, flüt
Simay Gönültaş, fagot

Ece Selin Yüksel, flüt
İdil Bursa, viyolonsel

.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.