İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce konuşmayı öğrenmek zor olabilir ama sakın vazgeçme! Yeterli alıştırma yaparak ve doğru kaynakları kullanarak kendinden emin bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsin.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

-Her gün biraz zaman ayırıp İngilizce konuş. Yeni bir dil öğrenmenin mutlak en iyi yolu öylece o dili konuşmaktır. Sadece beş İngilizce kelime biliyor ya da dili akıcı konuşuyor olabilirsin. Bunun bir önemi yok. Bir başkasıyla İngilizce konuşmak dili geliştirmenin en hızlı ve en etkili yöntemidir.

7-best-apps-for-studying-english-001.jpg

-Ana dili İngilizce olan ve seninle İngilizce konuşmak için zaman ayırmaya gönüllü olabilecek birini bul. Seninle 30 dakika İngilizce konuşanlar için 30 dakika senin kendi ana dilinde konuşma teklifinde bulunabilirsin. Böylece sen de onların yabancı dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olursun.

obschenie-001.jpg
-Kelimeleri telaffuz edişin üzerine çalış. İngilizce diline iyice vakıfsan, dil bilgisi konusunda iyi düzeydeysen ve geniş bir kelime haznen varsa bile ana dili İngilizce olanlar, eğer telaffuzunu geliştirmemişsen seni anlamakta güçlük çekebilir.

931ccc-2fe2a840a61940c0a72e24c17b30c0f7.jpg

-Bazı İngilizce kelimelerin telaffuz şekli dünya üzerinde konuşulduğu bölgeye bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterir. Mesela Amerikan İngilizcesi, İngiliz İngilizcesinden çok farklıdır. İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat etmek istersen ya da orada yaşamak istersen kelimeleri nasıl telaffuz edeceğini öğrenirken bunu göz önünde bulundurmalısın.

english-learn-easy-001.jpg

-Kelime hazneni genişlet ve deyimlerin geçtiği ifadeler kullan. Kelime haznen ne kadar geniş olursa ve ne kadar İngilizce ifade öğrenirsen İngilizce konuşmak da bir o kadar kolaylaşır. Yeni bir kelime ya da ifade öğrendiğinde bunu cümle içinde kullanmaya çalışmalısın. Böyle yapmak öğrendiğin şeyi hafızaya kazımanın en iyi yoludur. Yeni kelimeleri hafızaya kazımanın diğer bir kolay yolu da evin veya dairenin etrafındaki gündelik eşyalar için etiketler hazırlayıp bunları eşyaların üzerine yapıştırmaktır. Ne zaman su ısıtıcısını kullansan üzerine yapıştırdığın İngilizce kelimeyi göreceksin ya da aynaya baktığında hemen arkandaki bir eşyanın üzerinde İngilizce kelimeyi göreceksin.

ecjqkdj-001.jpg

-Yanında bir sözlük taşı. Sürekli yanında taşıdığın bir İngilizce sözlüğün olursa senin için gayet kullanışlı olur (ister bir kitap ister bir telefon uygulaması olarak). Yanında sözlük bulunması bir kelimeye takılıp kalmayacağın anlamına gelir. İngilizce konuşan biriyle muhabbet ediyorsan ve cümlenin tam da ortasında bir kelimeyi unuttuysan sözlük seni yaşayacağın büyük utançtan kurtarabilir. Yapman gereken tek şey bir saniyeliğine o kelimeye bakmak! Böyle bir aksilik durumunda seni kurtarmasının yanı sıra bilmediğin kelimeye sözlükten bakmak ve onu hemen cümle içinde kullanmak o yeni kelimeyi hafızana kazımana yardımcı olacaktır.

newsbel-by-5-11-2018-ezfypqmbdmvicoud7axnp4duzimqdqcs-001.png

- İngilizce filmler ya da televizyon programları izle. İngilizce dinleme becerini geliştirmenin diğer bir eğlenceli yolu da İngilizce filmler ve televizyon programları izlemektir.

 2018-01-07-20-14-24548628-001.jpg

-Motivasyonunu kaybetme. Yeni bir dil öğrenirken motivasyonunu korumak ve akıcı konuşma hedefinden hiçbir zaman vazgeçmemek önemlidir.

online-dating-1440x8691-001.jpg
-İngilizce düşünme konusunda kendini eğit. İngilizcede çok iyi seviyesinden akıcı seviyesine geçmek için beynini tam olarak  İngilizce düşünmek konusunda eğitebilirsin.

casual-couch-european-1446263-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.