İş dünyasının aile içi şiddete karşı başlattığı proje büyüyor

Sabancı Üniversitesi tarafından TÜSİAD iş birliği ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile Sabancı Vakfı’nın desteğiyle yürütülen “İş dünyası aile içi şiddete karşı projesi” bu yıl da yeni şirketlerin katılımıyla devam ediyor.

İş dünyasının aile içi şiddete karşı başlattığı proje büyüyor

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından, TÜSİAD’ın iş birliği ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile Sabancı Vakfı’nın desteğiyle yürütülen “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi”, 2020 yılı dönemi yeni katılımlarla 2020 yılında da devam ediyor. Bu yıl ilk etapta 9 şirketin katıldığı proje yeni katılımlarla büyüyor. 2016-2019 yılları arasında 62 şirket, projeye dahil olarak aile içi şiddetle mücadele kapsamında bir resmi şirket politikası oluşturmuştu.

KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELEYE DESTEK MEKANİZMALARI

İş dünyasında kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı ve kadınların iş dünyasına katılımını daha etkin ve verimli hale getirmek için destek mekanizmaları ve yöntemleri oluşturmayı hedefleyen projeye bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak belediyelerin de dahil olması planlanıyor.

2020 döneminde İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’ne dahil olan şirketler şu şekilde: Beyçelik Gestamp, Borusan Holding, Fiba Banka, HKTM-Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi San. Ve Tic. A.Ş., Lenovo Türkiye, Kibar Holding, Reckitt Benckiser Ev ve Temizlik A.Ş, Turkcell ve Tekfen Holding.

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ”

Proje kapsamında şirketler, aile içi şiddetle mücadele kapsamında bir resmi şirket politikası oluşturabilmek amacıyla Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından verilen rehber eğitimlerini almaya başladı. Eğitimler, Covid-19 salgını nedeniyle online olarak veriliyor. Rehber eğitimlerinin tamamlanmasının ardından, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitici Eğitimi’ Haziran ayında başlayacak ve bu eğitim üç modül halinde verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.