İş Olanakları Ve Farkıyla Yükselişe Geçecek 10 Meslek Grubu

İlkokulda başlayan üniversite ve sonrasına kadar sürüp giden yolculukta atılan her bir adım iyi bir meslek sahibi olabilmek için harcanan çabayı simgeliyor. Zira bu tempoda hangi mesleği seçeceğinize karar veremiyorsanız sizler için geleceğin öne çıkacak

İş Olanakları Ve Farkıyla Yükselişe Geçecek 10 Meslek Grubu

Robot Koordinatörleri

Daha şimdilerden hayatımızın bazı alanlarında yerini alan robotik teknoloji ilerleyen dönemlerde bir meslek grubu olarak yer alacağı ön görülüyor. Robot koordinatörlüğü de gelecekte hayatımızda yer alacak olan robotların mekanizmaların doğru ve kontrollü bir şekilde çalışmasını, tamir bakımını yapmak, ihtiyaçlarını kontrol etmek amaçlı yükselişe geçecek bir meslek grubu olacak.

 

robot-teknolojisi-ve-gelecek.jpg

 

Yapay Zeka Uzmanları

Robotların da yavaş yavaş hayatımıza dahil olması ile birlikte önümüzde ki 30 sene içerisinde büyük ilerlemeler kaydedilecek. Robot yazılımları modellemeler için yapay uzmanlarına büyük ölçüde ihtiyaç duyulacak.

 

eticareti-kisa-zamanda-degistirecek-3-yapay-zeka-teknolojisi.jpg

 

Giyilebilir Teknoloji Tasarımcısı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir aksesuara dönüşmesi beraberinde geliyor. İlerleyen zamanlarda ürünlerin giyilebilir bir teknolojiye sahip olabilmesi için bu işi yapabilen uzmanlara da ihtiyaç duyulacak. Günlük hayatımıza önemli pratik kazandıracak olan giyilebilir teknoloji en ideal meslek dallarından biri olacak.

 

 

giyilebilir-teknoloji.jpg

 

3D Yazıcı Mühendisi

Bilgisayarda çizilmiş objeleri deyim yerinde ise elle tutulur duruma getiren cihazlar 3D Yazıcılar, Cihazların yaratıcısı 3D Yazıcı mühendislere önümüzde ki yıllarda fazlasıyla ihtiyaç duymamızı gerektirecek.

 

588ae4a567b0a915546d7d2b.jpg

 

Uygulama Geliştiriciler

Son dönemlerde yükselişe geçen mesleklerden biri olan uygulama geliştiriciler önümüzde ki dönemlerde de karşımıza çıkacak. Özellikle sanal marketlerde çıkarılan aplikasyonlar hayatımızın merkezi haline geldi. Her ne kadar onbinlerce uygulama yayınlanmış olsa da daha bu konu da atılacak çok adım var. 5 yıl içerisinde %23 oranında gelişme bekleniyor.

 

mobil-uygulama-yapmak-artik-cok-kolay.jpg

 

Gıda Kimyageri

Yemek kimi için bir mutluluk, kimi için bir zevk olsa da yemek asıl olarak bir bilimdir. Herkes yemek yapabilir ama her yemek güzel ve lezzetli olmayabilir. Peki yaptığınız herhangi bir yemeği nasıl lezzetli haline dönüştürebilirsiniz tabii ki bir Gıdakimyagerden alacağınız saklı kalmış bilgilerle, Hayatımızda yemeklerin ve yemeklerin son bulamayacağı gibi gıdakimyagerliği mesleği de asla üstü silinmeyecek meslek dallarından biri olacak. Yemek tutkusu olanlar bu meslek tam da size göre.

 

gidakimyager.jpg

 

Dental Hijyenist

Diş hekimliği bölümüne göre daha kolay eğitimi olan dental hijyenistlik, Türkiye'de daha çok ağız ve hijyen uzmanı olarak biliniyor. Diş hekimlerine yardımcı olarak yanlarında yer alan dental hijyenistler ağız sağlığını korumak amaçlı hastalara özel bir beslenme programı belirliyor. Önümüzde ki 10 yıl içerisinde de %33 oranda ilerleme kaydedileceği ön görülüyor.

 

dental-muayene.jpg

 

Fizyoterapistler

Hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma, ağrı ve fonksiyonel bozuklukların önüne geçen fizyoterapistlere ihtiyacın son 5 yılda artacağı söyleniyor. 

 

fizyoterapi.jpg

 

Aktüerya Uzmanları

Aktüerya uzmanları insanların yaşamını etkileyen sakatlık, emeklilik,hastalık, ölüm gibi durumlar ve bunların beraberinde gelen mal varlığını etkileyen hırsızlık, yangın, kaza, sel gibi ön görülmeyen durumların için risk analizi yapar. Yaşanan olayalr için tedbir programları hazırlar. Önümüzde ki yıllarda ihtiyaç duyulacak sektör olacak görünüyor.

 

finans-danismani.jpg

 

Web Tasarımcılığı

Hayatın bir parçası haline gelen internet'in günden güne gelişmesiyle birlikte web tasarımcılara olan ihtiyaç da artış göstermekte. İlerleyen dönemlerde de bu ihtiyacın daha da artacağı gözüküyor.

 

ekran-alintisi-008.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.