İyi yaşamanın önemi gözler önünde: Zihinsel ve fiziksel bağışıklığımızı nasıl güçlendiririz? 

Global Wellness Day zihinsel ve fiziksel bağışıklığımızı güçlendirmek için önerilerin yer aldığı özel film ile, iyi yaşamanın ve kendimize bakmanın önemini bir kez daha gösterdi.

İyi yaşamanın önemi gözler önünde: Zihinsel ve fiziksel bağışıklığımızı nasıl güçlendiririz? 

Bu yıl GWD’yi kutlamak ve dünyaya iyi yaşamayı hatırlatmak için 13 Haziran’ı beklemeye gerek yok! Bugünü hayatının miladı yapabilir, en değerli iyi yaşam gününe dönüştürebilirsin. Bugün yaşamayı seç, kendine iyi bakmaya başla, sevdiklerine iyi yaşama yolunda ilham ol, çevrene moral aşıla ve her gününü Global Wellness Day gibi kutla.” mesajlarına vurgu yapan kısa filmde, tüm dünya insanlarına, yaşadıkları bu belirsiz süreci birlikte aşmak için yeni bir umut yeşertmek tavsiye ediliyor. 

1-045.jpg
 

İyi yaşam ideali için 24 saatlik özel canlı yayın


Global Wellness Day aynı zamanda bu yıl bir ilke imza atılarak, 13 Haziran Cumartesi, tüm dünyada eş zamanlı olarak, Instagram hesabı @globalwellnessday üzerinden 24 saatlik çok özel bir canlı yayın ile kutlanacak. 
Yeni Zelanda’dan başlayıp, Amerika’da sonlanacak olan kutlamada, bir çok ülkeden ünlü konuşmacılar ve eğitmenler yer alacağı dijital etkinlik; 13 Haziran Cumartesi @globalwellnessdayturkey Instagram hesabı üzerinden tüm gün sürecek.

Canlı yayına, Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, Yazar Aret Vartanyan, Fitoterapi ve Akupuntur Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Astrolog Sare Palaska, Yoga Eğitmeni Cem Akçan, Egzersiz Uzmanı Ebru Karaduman, Kişisel Spor ve Zumba EğitmeniAyşegül Demirsoy, Kahkaha Yogası Elçisi ve Master Eğitmen Eser Mutlu, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy, Kişisel Spor Eğitmeni Baha Cemali ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı-ve Ses Masajı Uzmanı Sırma Belin konuk olacak.

Global Wellness Day nedir? 


2012 yılında Belgin Aksoy tarafından yaratılıp dünyaya yayılan iyi yaşamaya adanmış, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sosyal proje olan Global Wellness Day; yaşamımızın değerini farkına varmamızı hedeflemektedir. 
Türkiye’de iyi yaşama yönelik olarak atılan ilk adım, dünyanın her yerinden yaşam stili odaklı girişimcilerden ve iyi yaşam uzmanlarından oluşan 92 GWD Elçisi, 24 Ana Destekçi ve 4 Danışman ile uluslararası bir harekete dönüştürmüştür. Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü, dünyada 7000’den fazla farklı noktada eş zamanlı olarak, sadece ücretsiz etkinliklerle kutlanmaktadır.
Global Wellness Day’in daha iyi bir yaşam için hazırladığı “7 Adımlık Manifesto”su var. İyi yaşamı bir hayat tarzı haline getirmek için Global Wellness Day, insanların bu yedi basit adımı atmasını öneriyor. Önemli olan, hepsi olmasa bile bunların en azından birkaç tanesini düzenli olarak günlük hayatın bir parçası haline getirebilmek.
İyi yaşamı hayat tarzına dönüştürmek için 7 adım: 
1. Bir saat yürüyüş yapın
2. Daha fazla su için
3. Plastik şişe kullanmayın
4. Doğal gıdalarla beslenin
5. İyilik yapın
6. Sevdiklerinizle aile yemeği yiyin
7. Saat 22.00’de uyuyun

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.