İzmir Koştukça, Down Sendromlu Çocuklar Eğitime Kavuşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu sene üçüncüsü düzenlenen "Maratonİzmir", bir iyilik hareketine dönüşecek. Koşuda toplanan bağışların bir kısmı, Down sendromlu bireylerin toplum içindeki yerini güçlendirmek için çalışan Türkiye Down Sendromu Derneği’ne (Down Türkiye) bağışlanacak.

İzmir Koştukça, Down Sendromlu Çocuklar Eğitime Kavuşacak

Dünyada ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu Adım Adım’ın bünyesindeki İyilik Peşinde Koş Platformu’nda yer alan ve bu yıl 17 Nisan’da koşulacak Maratonİzmir’den elde edilen bağışlar, aralarında Down Türkiye’nin de olduğu 100’e yakın STK’ya bağışlanacak. Down Türkiye, maratonda yapılan bağışları Down sendromlu çocuklara eğitim bursu sağlamak için kullanacak. 

1648579024-maraton-tdsd-5.jpg

MARATONDAN ELDE EDİLEN BAĞIŞLAR DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE GİDİYOR

Toplumsal farkındalığı artırarak Down sendromlu bireylerin toplumdaki yerlerini güçlendirmek için çalışan ve geçtiğimiz sene 108 çocuğa eğitim bursu sağlayan Türkiye Down Sendromu Derneği, maratondan elde edilen geliri daha fazla Down sendromlu çocuğun eğitimlerine destek olmak için kullanacak.

1648578998-maraton-tdsd-1.jpg

Maratonİzmir’e katılarak Down sendromlu çocukların eğitimine destek olmak isteyenlerin; www.maratonizmir.org adresinden kayıt oluşturmaları ve İyilik Peşinde Koş Platformu’nu kullanarak (ipk.adimadim.org) desteklenen STK’lar kısmından Türkiye Down Sendromu Derneği’ni seçmesi ve Down sendromlu çocuklar için çok önemli olan eğitime destek için koşmaları gerekiyor. 

1648579015-maraton-tdsd-3.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.