Kadın üniversite öğrencilerine özel staj programının başvuruları başladı

AvivaSA, geçen sene başlattığı toplumsal cinsiyet eşitliği programı “TOGETHER” kapsamında, “JUMP IT HIGHER” adıyla 8 kadın üniversite öğrencisine staj imkanı sunuyor.

Kadın üniversite öğrencilerine özel staj programının başvuruları başladı

AvivaSA, geçen sene başlattığı toplumsal cinsiyet eşitliği programı “TOGETHER” kapsamında, “JUMP IT HIGHER” adını verdiği staj programını sürdürüyor. Program, kadın üniversite öğrencilerini bilgi teknolojileri alanında yetiştirme ve AvivaSA ailesıne dahil etme amacı taşıyor.

İLK AŞAMADA 8 KADIN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE STAJ İMKANI

Programla, kadın üniversite öğrencilerini bilgi teknolojileri alanında yetiştirmeyi ve uzun vadede AvivaSA’da  iş teknolojileri alanında çalışan kadın sayısını artırmayı  amaçladıklarını vurgulayan AvivaSA İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül; “Programı stratejik bir kararla, AvivaSA içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliğini benimsetmeyi, tüm departmanlarda kadın ve erkek çalışan dengesini sağlamayı ve tüm çalışanlarımıza eşit haklar tanımayı amaçladığımız TOGETHER programı kapsamında hayata geçiriyoruz. Çıkış noktamız, yaptığımız araştırmalarda, İş Teknolojileri departmanımızda kadın-erkek çalışan sayısı dengesinin diğer departmanlarımıza göre düşük olduğunu görmemizle oldu ve bu alana özel olarak odaklandık. Bu proje ile ilk aşamada 8 kadın üniversite öğrencisine AvivaSA İş Teknolojileri alanında staj yapma imkanı sunacağız.” dedi.

BAŞVURULAR MAYIS AYI SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

AvivaSA tarafından yapılan açıklamada, başvuruları mayıs ayının sonuna kadar devam edecek programın  1 yıl süreli olduğu ve üniversitelerin mühendislik bölümlerinde okuyan kadın öğrencilerin başvurularının değerlendirileceği vurgulandı.
Staja hak kazanan öğrencilerin okul döneminde haftada en az iki gün AvivaSA’da çalışmaları bekleniyor. “JUMP IT HIGHER” staj programıyla ilgilenen ve İstanbul üniversitelerinin mühendislik bölümlerinde okuyan kadın üniversite öğrencileri ilgili ilanı kariyer portalları üzerinden bulabilirler.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 66’SI KADIN

Kadın istihdamı konusunda oluşturduğu vizyonla hareket eden AvivaSA’da, çalışanların yüzde 66’sı kadın çalışanlardan oluşuyor. Kadın yönetici oranı ise yüzde 50. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.