“Kadınlar isterlerse kalıpları yıkabilir, rollerin ötesine geçebilir.”

Kadınların her zaman destekçisi olan Pepapp, başarılarıyla ve duruşlarıyla tarih yazan, iz bırakan kadınların etkili temsillerine yer verdiği bir dizi video içeriği yayınladı. “Değiştir Dünyayı” isimli bu proje ile Pepapp, bir adım atmaları ve fark yaratmaları için tüm kadınlara destek ve ilham vermeyi amaçlıyor.

“Kadınlar isterlerse kalıpları yıkabilir, rollerin ötesine geçebilir.”

Pepapp, Değiştir Dünyayı projesi kapsamında kadınlara ilham veren ilk videolarını, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sosyal medya platformlarında yayınladı. Başarılarıyla tarihi değiştirmiş kadınlardan hareketle, “Sen de yapabilirsin, sen de bir fark yaratabilirsin!” mesajını veren projenin hedefleri arasında, büyük işler yapmış fakat adını duyuramamış kadınların başka kadın girişimcilere destek duyduğu zamanlar için iletişimi kolaylaştıran bir platform yaratmak yer alıyor.

 

Kadınlar isterlerse kalıpları yıkabilir, rollerin ötesine geçebilir ve bu dünyayı değiştirebilir diyen proje koordinatörü Melis Coşkun Başay, “Bu dünyayı ve düzeni kadınların değiştireceğine sonuna kadar inanıyoruz. İlham veren videoları ile Değiştir Dünyayı kadınlara tam da bunu hatırlatıyor. Tüm kadınlar harekete geçmeye karar verdiğinde küçük bir adım bile etkilidir. Daha çok kadın adım atarsa dünya değişir. Bundan sonra hedefimiz uzun soluklu bir proje olmak ve kadınların hayatında fark yaratmaya devam etmek. Çünkü kadınlar her gün mücadele veriyor ve bu mücadele devam ettikçe Pepapp da ‘Değiştir Dünyayı!’ demeye devam edecek” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.