Kupanın Sürpriz Takımı White Angels Woman TV’ye konuştu.

Bu yıl beşincisi yapılan Deniz Kızı Yelken Kupası yarışları, ilk kez uluslararası bir nitelik kazandı. Denizciliği yelken sporunu ve takım ruhunu kadınlara da sevdiren yarışların sürpriz takımı Rusya ve Eski SSCB ülkelerinden yarışa katılan White Angels takımı oldu. 

Kupanın Sürpriz Takımı White Angels Woman TV’ye konuştu.

Ahu Özyurt

WomanTV.com.tr’nin verdiği Oramiral Özden Örnek Özel Ödülü’nü de kazanan ve Oğuz Ayan’ın birkaç ayda yetiştirdiği “BEYAZ MELEKLERLE” özel olarak söyleştik:

Ne kadar zamandır tamamen kadınlardan oluşan bir takım olarak yarışıyorsunuz?

Aslında çok yeniyiz. Bu yılın başında bir araya geldik. Oğuz Ayan gibi bir antrenörümüz olduğu için çok şanslıyız ama biz de çok çalıştık. Hava şartlarının zorluğuna aldırmadan sürekli antrenman yaptık. Oğuz bize hep güvendi ve biz de onun güvenini boşa çıkarmadık.

white-angels-1.jpg

Bu kadar kısa sürede bir takım ruhu yaratmanın sırrı nedir sizce?

Bizce bir sırrı yok aslında. Biz Sovyet ruhu ile yetişmiş kadınların hepsinde sporcu ve mücadeleci bir ruh vardır. Biraraya gelince onu ateşledik ve kazanmaya odaklı bir Melekler takımı olduk.

white-angels-2.jpg

Deniz Kızı Kupası’na katılmaya nasıl karar verdiniz?

Kaptanımız Lena Ayan en baştan bu kupaya katılıp kazanmamız gerektiği hedefini koymuştu. Kupanın amacını da çok sevdik, kadınların birlikte mücadele edebilmesi fikrini destekledik. Başka yarışlara da katılmak istiyorduk ama pekçoğu COVID19 nedeniyle iptal edildi. Biz de gözümüze Deniz Kızı Kupası’nı kestirdik. Bizim ilk uluslararası yarış tecrübemiz oldu ve çok önemliydi.

white-angels.jpg

Salgın hazırlıklarınızı nasıl etkiledi? Yarışlar dışında neler yaptınız?

Hepimiz çok etkilendik. Birkaç ay hiç antrenman yapamadık. Takım arkadaşlarımızdan bazıları karantina yüzünden ülkelerinden gelemediler. Uçaklar iptal oldu, kalakaldık. Ama Oğuz Ayan bütün zamanını bize ayırdı ve çok iyi çalıştırdı. Diğer yarışlar iptal olduğu için de büyük hayalkırıklığı yaşadık çünkü bu yarışa daha çok tecrübe ile katılmayı tercih ederdik.

white-angels-4.jpg

Kadın Hareketi dünyanın her yerinde yükselişte. Eşitlik mücadelesi, şiddete karşı dayanışma hepimizin konusu. Sizler nasıl bakıyorsunuz bu konulara?

Kadın ve erkek farklı cinsler ama çalışma hayatında da dışında da eşit fırsatlara sahip olmalıyız, eşitlik olmalı. Kadına yönelik şiddet bizim toplumlarımızda da bir sorun ve daha çok dile getiriliyor. Bunun çözümü daha hoşgörülü ve sevgi dolu nesiller çocuklar yetiştirmekten geçiyor. Kadına, kız çocuklarına, hayvana saygıyı öğretmek zorundayız. Dünya ancak böyle güzelleşir.

white-angels-8.jpg

Kadın-Erkek karışık takımlarda da yarışmaya hazır mısınız?

Elbette, birbirimizden çok şey öğreniriz. Yelken sporu her yaş ve her birey için harika bir spor. Herkese özellikle de kadınlara tavsiye ediyoruz.

Çok teşekkürler ve yürekten tebrikler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.