Marshall 2020 yılının rengini açıkladı; “Sakin Şafak”

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall’ın renk tasarımcıları ekibi uzun bir çalışmanın sonucunda 2020 yılının rengini seçti; “SAKIN ŞAFAK”.

Marshall 2020 yılının rengini açıkladı; “Sakin Şafak”

AkzoNobel’in Marshall markası tarafından, 2020’de Yılın Rengi seçilen SAKIN ŞAFAK, gerek AkzoNobel gerekse dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından yürütülen kapsamlı trend araştırmaları sonucunda ortaya çıktı. Renk, yeni bir on yılın eşiğinde, bizi insan yapan şeylerin özünü yakalayacak şekilde tasarlandı.

1574258746-marshall-y-l-n-rengi-g-rseller-anlam-paleti-global-11.jpg

Yeşil, mavi ve gri arasında, narin, akıcı bir ton olan Sakin Şafak, müşterilere güç ve ilham vermek ve duvarlar için boya renkleri seçmeyi kolaylaştırmak üzere tasarlanan ColourFutures 2020 paletlerinin dördünde de yer buldu.

AkzoNobel, her yıl, dünyanın dört bir yanından önde gelen profesyonelleri, anın ruhunu yakalamak üzere, global tasarım ve yaşam tarzı trendlerini keşfetmek üzere davet ediyor. Bu yıl ki çalışmaya katılanlar, “Dünya pek çok harika fırsatı sunarken bir yandan da “anlam” aradığımız bir karmaşa yaratıyor. Bizi farklı yapan nedir? Bizi insan yapan nedir? Bizi robotlardan ayıran nedir? Bizi özel yapan nedir?” gibi sorulara cevap aradılar. AkzoNobel Global Estetik Merkezi Müdürü Heleen van Gent, “Bu çerçevede yapılan çalışmalarda, 2020 yılının temel sorusunun, ‘Bizi insan yapan nedir?’ olduğunu keşfettik,” cevabının da “İnsancıl bir dokunuş” olduğunu gördük diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Sabah gökyüzünde beliren renkleri andıran “SAKIN ŞAFAK”, önümüzdeki yeni 10 yılda ihtiyaç duyacağımız en insani özelliklerimizin değerini bilme arzumuzu içinde barındırıyor. Bu, boya konusundaki tutkumuzu dünya ile paylaşmanın heyecan ve ilham verici bir yolu.”

1574258745-marshall-y-l-n-rengi-g-rseller-anlam-paleti-global-3.jpg

Yılın rengini yorumlayan Heleen van Gent şöyle konuştu: “Trend konusundaki araştırmalarımız, insanların umursamak, şen olmak, anlamı aramak ve yaratıcı olmak istediğini ortaya koyuyor ve bu arzular artık dört renk paletimizin temelini oluşturuyor. Şehirlerde yaşayan nüfusun 2019’da %55’ten 2020 yılında %66’ya çıkması beklenirken, toplumun değerini yeniden keşfederken dahi, bir huzur ve dinginlik hissi arıyoruz. Bugün değeri 4,2 trilyon ABD Dolarına yükselen ve giderek büyüyen global iyi yaşam sektörü, kendimizi ve diğer insanları önemsemenin hayatımızda yol açacağı olumlu etkinin bir başka kanıtını oluşturuyor.”

MARSHALL’IN DÖRT RENK PALETININ HER BIRI, “SAKIN ŞAFAK” RENGINI FARKLI BIR KONSEPTLE YORUMLUYOR.

İyi yaşam ve olumlu ilişkilerin yaşandığı ortamları yaratan ÖZEN PALETI, puslu bahar sabahlarından ilham alan nötr renklerin yumuşak ve neşeli bir karışımından oluşuyor; neşe veren alanları simgeleyen OYUN PALETI, parlak bir yaz gününün dönüştürücü enerjisini içinde barındırıyor. Dinginlik ve düşünce odaklı minimalist ANLAM PALETI, soğuk bir kış gününün net, canlı ufkunu hatırlatırken, merak ve keşfe yönelten YARATICILIK PALETI, ılık bir sonbahar gününün yoğun, zengin tonlarına doyuyor.

1574258746-marshall-y-l-n-rengi-g-rseller-anlam-paleti-global-13.jpg
Evler ve özellikle de dekoratif boyalar için, dört ilişkili renk paleti insanların özel duygusal ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da, tüketicilerin renkler yoluyla kendilerini ifade etmesine imkan veriyor.

2020 Yılın Rengi hakkında daha fazla bilgi için, marshallboya.com web sitesini ziyaret edebilir veya sosyal medyada #CF20 etiketini takip edebilirsiniz.

1574258746-marshall-y-l-n-rengi-g-rseller-yarat-c-palet-global-4.jpg

1574258751-marshall-y-l-n-rengi-g-rseller-anlam-paleti-global-14.jpg


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.