Marshall 2021 yılının rengini açıkladı; “Cesur Toprak”

Marshall uzmanları, bu yıl, “Yılın Rengi”ni tamamen denge, istikrar ve potansiyele dair bir ton olarak belirledi. Yaşam, Denge, Zaman ve Doğa renk paletleri tüketicilerin renkler yoluyla kendilerini ifade etmesine imkân veriyor.

Marshall 2021 yılının rengini açıkladı; “Cesur Toprak”

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayatımıza renk katmaya devam eden Marshall’ın renk tasarımcıları ekibi uzun bir çalışmanın sonucunda 2021 yılının rengini seçti; “Cesur Toprak”. Önemli küresel trendleri ev için ilham verici boya renk paletlerine dönüştüren firma, modern dünyanın düzenin bozulduğu 2020 yılında doğaya dönüş trendini evlere taşıyor.

AkzoNobel tarafından, 2021’de Yılın Rengi seçilen “Cesur Toprak”, gerek AkzoNobel gerekse dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar tarafından yürütülen kapsamlı trend araştırmaları sonucunda ortaya çıktı. Renk, toplumların dayanışması, doğanın cömertliği ve birlikte olağanüstü şeyler başarmanın verdiği hazzı yansıtacak bir ton olarak yaratıldı.

1602682109-marshall-y-l-n-rengi-cesur-toprak.jpg

İnsanların kendilerini yenilemek ve kendilerini yeniden yaratmak için evlerine sığındığı bu günlerde Marshall evleri doğanın bir bahçesi olarak tanımlıyor. Cesur Toprak’ı tamamen denge, istikrar ve potansiyele dair bir ton olarak belirleyen firma, 2021 yılını doğaya uyum, tekrar öze dönüş olarak yorumluyor.

1602682105-rengi-cesur-toprak-2.jpg

Yılın rengi çalışmalarında önemli katkıları olan Amsterdam Global Estetik Merkezi yılın rengi araştırma takımına liderlik eden Heleen Van Gent, her pazarın tüketicilerin ve müşterilerin tam bir güvenle renkleri seçmelerine yardımcı olmasını sağlamak için dünya çapında 80 farklı pazara destek sunduklarını tüm bu bilgi birikimini “Cesur Toprak” rengini yaratırken kullandıklarını belirtti. Gent, “Yeni renk paletlerimizin gelecek için doğru olduğundan emin olmak için titiz bir araştırma ve trend izleme gerçekleştiriyoruz; çok beğenilen uluslararası tasarım uzmanlarından bir dizi sosyal, kültürel ve tasarım anlayışını öğreniyoruz. Renk ekibimiz daha sonra bu bilgileri Yılın Rengini belirlemeye yardımcı olmak ve çevresinde dört tamamlayıcı ve ilham verici palet oluşturmak için kullanıyor. Global Estetik Merkezi'nin çalışmalarının merkezinde ColourFutures ™ yer alıyor. Bu, bu yılki renklerin arkasındaki hikayeyi anlatmamıza ve renk uzmanlığımızı en üst düzeyde tutmamıza izin vermenin yanı sıra, aynı zamanda insanlara dekorasyon yolculuklarının her aşamasında yardımcı olmak için değerler yaratmamızı sağlıyor. Videolarımız, makalelerimiz ve ilham verici görsellerimiz, insanlara Yılın Rengi ve tamamlayıcı tonlarını kullanarak çevrelerini dönüştürmeleri için güven vermek üzere tasarlandı” dedi.

ekran-alintisi-028.PNG

Marshall’ın dört renk paletinin her biri, “Cesur Toprak” rengini farklı bir konseptle yorumluyor.

İnsanları kendileri olma yolunda cesaretlendiren ve insanları inandıkları şeyler için harekete geçmeye çağıran Yaşam Paleti kırmızı ve tonlarından oluşuyor ve insanların kendilerini güçlendirdiği görüşünden yola çıkarak yaratıldı. Denge Paleti Kil, turba, tebeşir, balçık - Trust renklerinin toprak tonları dünyanın her yerinden geldiğimiz ve bu tonların hepimizi yansıttığı felsefesiyle geliştirildi. Sıcak ve uyumlu olan bu tonlar açıklık ve bağlantıya ilham veriyor. Tüm zamanların favori renklerinden oluşan Zaman Paleti parlak bir gelecek çizmek için bugüne meydan okuyor. Palette bulunan ilham verici sarı tonları ve ochres rengi, doğal ve Cesur Toprak ile bir denge yaratıyor. Son olarak derin mavi ve yeşillerle odalara dingin bir hava veren Doğa Paleti doğal dünyanın deniz ve gökyüzü tonlarını yansıtma felsefesiyle yaratıldı.

Evler ve özellikle de dekoratif boyalar için, dört ilişkili renk paleti insanların özel duygusal ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da tüketicilerin renkler yoluyla kendilerini ifade etmesine imkan veriyor.

2021 Yılın Rengi hakkında daha fazla bilgi için, marshallboya.com web sitesini ziyaret edebilir veya sosyal medyada #CF21 ve #Marshallyilinrengi etiketini takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.