Motorcular Ve Restoran Sahipleri Ortak Etkinlik Yaptı

Üsküdar'da Altı Üstü Kırk Köfte adlı restoran sahibi SerkanSağdıç hem moto kuryelerin hem de motorsiklet kullanıcılarınınsorunlarına dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi. Üsküdar Belediyesinin önderliğinde yapısı değiştirilerek, Gastronomi sokağı haline dönüştürülen Uncular caddesinde ki etkinliğe otuz motosiklet katıldı.

Motorcular Ve Restoran Sahipleri Ortak Etkinlik Yaptı

Üsküdar'da Altı Üstü Kırk Köfte adlı restoran sahibi Serkan Sağdıç hem moto kuryelerin hem de motorsiklet kullanıcılarının sorunlarına dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi. Üsküdar Belediyesinin önderliğinde yapısı değiştirilerek, Gastronom isokağı haline dönüştürülen Uncular caddesinde ki etkinliğe otuz motosiklet katıldı. Konuyla ilgili olarak ortak basın açıklaması Serkan Sağdıç ve Online Moto Club'un lideri Burak Güney kısaca şunları söyledi: " Bu etkinliği, Motosiklet sürücüleri trafikte daha çok fark edilmesi ve olası kazaların önüne geçilmesini sağlamak amacıyla düzenledik, Biz motosiklet kullananlar trafikte ciddi tecrübe sahibiyiz. Bu tecrübelerimizi paket servis yapan kuryelere aktarmak istedik. Bu noktada Altı Üstü Kırk Köfte adlı restoran sahibi Serkan Sağdıç bize olanak tanıdı. Üsküdar'da Uncular Caddesi'nde bir araya geldik." dedi

Üsküdar Uncular Gastronomi Caddesine giren 30 motosiklet kullanıcısı korna çalarak konuya dikkat çekmeye çalıştılar.

Caddede korna çalarak bir süre ilerleyen motosiklet kullanıcıları, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Çevre esnafı motorsiklet kullanıcılarını alkışlayarak ve ikramlarda bulunarak karşıladı. Saraybosna köftesinin lider markası olan Altı Üstü Kırk Köfte motorculara Cici Cevapi ve Mostar Köftelerini ikram etti.

Daha sonra caddede bulunan bir restoranın motorlu kuryelerine Online Moto Club'un ileri teknikleri konusunda eğitimi verdi.

Restoran sahibi Serkan Sağdıç da, etkinlik sırasında yaptığı açıklamada, etkinliğin amacını şu şekilde anlattı: "biz farkındalık oluşturmak istiyoruz. Ben araç sürücüsüyüm. yollarda olduğum zaman içinde anladım ki, motosikletliler ve moto kuryelerin trafikte ciddi sorunları var. Motosikletler trafikte şekilde görmezden geliniyor. İşletme sahibi olarak kuryelerim var ve bu kuryelerin kaza riskini minimize etmek için böyle bir etkinlik planladık." diye konuştu.

Burak Güney de bazı otomobil sürücülerinin motosikletleri araç olarak görmediklerini dile getirdi.

Bariyerlerin de motosiklet kullanıcılarının ölümüne neden olduğuna işaret eden Güney, "Bunun için milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu bir kampanya başlatmıştı. Katil bariyer istemiyoruz. Trafikte bizi fark edin." ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.