Mükemmel ev partisi nasıl hazırlanır?

Hepimiz biliyoruz ki ev partileri her zaman en keyif aldığımız partilerden. Bunun en önemli sebepleri ise müziğinden katılımcılarına kadar tüm kontrolün bizde olması. Arkadaşlarınızın uzun süre partinizden bahsetmesini istiyorsanız haberimizi okuyun...

Mükemmel ev partisi nasıl hazırlanır?

1. Bir tema bul

Bu adım mutlaka gerekli değil ama kimi zaman parti için bir tema bulmak, temaya uygun parti süsleri hazırlamak,  farklı gruplardan arkadaşlarını yan yana getirirken sana çok yardımcı olabilir. Okul arkadaşlarınla, spor takımından arkadaşlarını bir araya getirirken onları buluşturacak ortak bir konu ortaya atarak birbirleriyle kaynaşmalarını kolaylaştırabilirsin.

nm-karaoke-bar-1.jpg

2. Kolay yiyecekler

Parti süsleri dışında yiyecekler de önemli! Cips ve salsa sosu, humus ve taze havuç… 

Her partide görülebilecek şeyler. Peki sen yeni bir şeyler denemek ister misin? Mesela bir film gecesi yapmak istiyorsan, mısır patlatabilir, patlamış mısırlar için rengarenk, lezzetli soslar hazırlayabilirsin.

Kim hangi sosu istiyorsa onu yer. Kimi soslarda taze otlar, kimilerinde peynir, kimilerinde de acı biber kullanırsın. Tabii ki konuklarına içecek bir şeyler de hazırlaman lazım. Taze meyve sularını sodalarla karıştırarak enteresan lezzetler yaratabilirsin. kurulmasını sağlarlar.

hands-cheersing-at-table.jpg

3. Fotoğraf kabini

Bir gece için bir fotoğraf kabini kiralamak biraz fazlaca pahalı olabilir. Ama kendi fotoğraf kabinini yapabilirsin. Evdeki büyükçe bir dolabın içini boşaltıp, beyaz bir çarşafla içini kapla. Etrafa da enteresan renklerde giysi ve parti süsleri yerleştir ki insanlar eğlenceli kompozisyonlar oluştursun. Geriye iyi kamerası olan bir cep telefonu bulmak kalıyor. Onu da dolabın hemen yanına ya da içine yerleştir. Misafirlerini çağırıp çılgın şapkalar, rengarenk takılar, sahte bıyıklar ile fotoğraf çekmeye teşvik et.  

fotograf-kabini-photo-booth-1-768x512.jpg

4. Müzik listesi hazırla

Bir partinin olmazsa olmazı iyi bir müzik listesidir. Partiye seçtiğin temayı da düşünerek bir çalma listesi hazırla. Bu konuda müzik zevkine ve bilgisine güvendiğin bir arkadaşından da yardım alabilir, hatta istiyorsa onu partinin dj’i ilan edebilirsin. Çalma listeni birkaç gün önceden kendi üzerinde dene, nerede dans edileceğini nerede sohbet edileceğini hayal etmeye çalış.

25534-181218101122221-0-854x569.jpg

5. Etrafta dolaş

Ev sahibi olarak parti zamanını yalnızca en yakın arkadaşlarınla sohbet etmekle geçiremezsin. Asıl işin arkadaşlarını birbirleriyle tanıştırmak ve kaynaştırmak. Böylece herkes kendini eşit derecede sana ve birbirine yakın hissedecek. Utangaç olduğunu bildiğin arkadaşını yanına alıp başkalarıyla tanıştır. Onu da sohbetlere dahil et. Arkadaşlarını ortak ilgilerini göz önünde bulundurarak birbirleriyle yakınlaştır.

ev-partilerinin-5-tipi-partymag-1.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.