Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor!

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, Nike ve SosyalBen Vakfı, spor aracılığıyla kız çocuklarını değişime teşvik ederek potansiyellerinin tamamını ortaya koymalarına olanak sağlıyor.

Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor!

Türkiye’de kız çocukların spora katılımının önündeki engelleri kaldırmak, kendilerine güvenerek oyun oynamalarını ve spor yapmalarını sağlamak için topluluklarla iş birliği içinde olan Nike, genç sporcu Ebrar Karakurt’un hayali ve SosyalBen Vakfı’nın desteği ile daha umut dolu bir gelecek vadeden Ebrar Karakurt Akademi’nin ilk adımını attı. 

1619518581-4-nike21-ebrar-ig-p-220411.jpg

‘’Ebrar Karakurt Akademi’’, 9-13 yaşları arasındaki kız çocuklarının ve 18-25 yaşları arasındaki gönüllü koçların sporun gücünü keşfetmeleri, hayat becerileri kazanmaları ve daha iyi birer birey olmaları için tasarlanmış bir programdır. Program çerçevesinde, dezavantajlı bölgelerden SosyalBen Vakfı tarafından seçilen okullarda kız voleybol takımları kurulmuştur. Üniversite öğrencisi SosyalBen Vakfı gönüllüleri profesyonel antrenörler tarafından eğitilerek bu takımlara antrenörlük yapmaktadır.

Bu projede, Nike, sağladığı finansal destek ve bilgi birikimiyle, SosyalBen Vakfı ise gönüllü koç programını ve operasyonu yöneterek en fazla sayıda çocuğun bu imkandan faydalanmasını hedeflemektedir.

1619518581-2-nikenike21-ebrar-ig-p-22047.jpg

Voleybolun Geleceği Ebrar’dan Geleceğe Pas

 

Karşılaştığı engellerle mücadele ederek sporu hayatının odak noktasına alan ve genç yaşında ‘’voleybolun geleceği’’ olarak görülen Ebrar Karakurt’un hayali, tıpkı kendi gibi, çocukların da sporla daha özgüvenli ve güçlü birer birey olmaları.

“Şans verilmemiş yetenekli, istekli çocukları gereken imkanlarla buluşturmak, mümkün olan en fazla yerde en fazla sayıda takım kurmak ve bu çocukların önünü açmak istiyorum.” diyor Ebrar.

1619518581-3-nike21-ebrar-ig-p-22046.jpg

Ebrar Karakurt, bu projenin parçası olmak isteyen herkesi 6 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek canlı file atölyesine davet ediyor. Bu atölyede, herkes evindeki eski giysilerle file parçaları örecek ve bu parçaların birleşmesiyle ortaya çıkacak büyük fileler ihtiyacı olan oyun alanlarına ulaştırılacaktır.

Katılım ve kayıt için tıklayınız

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.