Ölen Kedinin Karnını Açtı, Yavru Kedileri Kurtardı

Bursa İnegöl'de öğretmen Ümmühan Özdemir Sivas, köpeğin saldırması sonucu ölen kedinin karını açarak 3 yavru kediyi kurtardı.

Ölen Kedinin Karnını Açtı, Yavru Kedileri Kurtardı

Kalp masajıyla yavru kedileri hayata döndüren Sivas, "Bu olayda da acil bir karar vermek gerekiyordu. Yavrular bir iki dakika içerisinde nefessizlikten öleceklerdi" dedi.

Köpek saldırısında ölen kedinin yavruları, öğretmen Ümmühan Özdemir Sivas'ın müdahalesi sonucunda hayata döndürüldü. Ölen kendinin karnını açarak yavru kedileri kurtaran Sivas, "Acil bir karar vermek gerekiyordu. Yavrular bir iki dakika içerisinde nefessizlikten öleceklerdi" diye konuştu. Kalp masajıyla hayata tutunan yavru kediler, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde koruma altına alındı.

ÖLEN KEDİNİN KARNINI AÇTI

İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Merkezi önünde, hamile bir sokak kedisi köpeğin saldırısına uğradı. Merkezde görev yapan ve hayvanlara olan ilgisiyle bilinen İnegöl Belediyesi el sanatları öğretmeni Ümmühan Özdemir Sivas, ölen kedinin hamile olduğunu fark edince atölyesine götürdü. Burada mesai arkadaşlarının da yardımıyla ölen kedinin karnını açan Ümmühan Özdemir Sivas, 3 yavru kediyi çıkarıp her birine kalp masajı yaparak hayata tutunmalarını sağladı.

cat1.jpg

KEDİLER KORUMA ALTINA ALINDI

Yavru kediler yaklaşık 10 dakikalık bir müdahale ile kurtarıldıktan sonra, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezine bilgi verildi. Ardından yavru kediler burada yeni doğum yapmış bir anne kedinin yanında korumaya alındı.

"TAKDİRE ŞAYAN BİR ŞEY"

Olayın duyulmasının ardından, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban İnegöl Belediyesi El Sanatları Öğretmeni Ümmühan Özdemir Sivas’ı makamında kabul etti. Kendisine duyarlı davranışı için teşekkür eden Başkan Alper Taban, “Anne kedinin öldüğünü ve hamile olduğunu fark ederek beraberinde hemen bulunduğu yerde bir operasyona girişilmesi takdire şayan bir şey. Çok ciddi bir cesaret bu. Nihayetinde bir canlı var ortada. Benim kurumumdan, ailemizin içerisinden böyle bir şey çıkması beni çok mutlu etti. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

cat2.jpg

"BİR İKİ DAKİKADA İÇERİDE NEFESSİZLİKTEN ÖLECEKLERDİ"

Günün kahramanı Ümmühan Özdemir Sivas ise, “İnegöl Belediyesi’nde el sanatları öğretmenliği yapıyorum. Merkezimizin yakınında bir köpeğin saldırması sonucu sokak kedimiz öldü. Hayvanın hamile olduğunu anladık. Buradaki arkadaşlarımız yaşantımdan dolayı hayvanlara olan alakamı bildikleri için beni çağırdılar. Anne kedi ölüydü ancak karnında yavruların canlı olduğunu fark ettik. Ben hayvanı alarak yukarı çıkardım çünkü içindeki yavrular canlıydı. Müdahalemizi ettik ve içindeki 3 yavruyu hayata döndürdük. Yavru kediler şu an hayatta. İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezine teslim ettik. Oradaki arkadaşlarımız da çok ilgili ve alakalılar. İnegöl Belediyesi bu konuda gerçekten çok iyi. Gönül rahatlığı ile yavruları oraya gönderdik. Bu aslında benim ilk kez yaptığım bir şey değil. Çocukluğumdan beri çok kedi köpek kurtardım. Hayvanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Bu olayda da acil bir karar vermek gerekiyordu. Yavrular bir iki dakika içerisinde nefessizlikten öleceklerdi. Veteriner çağırıp beklesek yavruları kurtaramazdık” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.