Puduhepa'nın yeni kız kardeşi Asuman Baytop Bodrum'a çıkarma yaptı

Bu topraklarda yaşamış kadınların başarı hikayeleri ile çocuklara ilham olan 'Puduhepa ve Kız Kardeşleri' ailesine Yves Rocher Vakfı desteği ile katılan dördüncü bebek Türk kadın botanikçi Asuman Baytop, ZAI Bodrum’da gerçekleşen bir davet ile tanıtıldı.

Puduhepa'nın yeni kız kardeşi Asuman Baytop Bodrum'a çıkarma yaptı

Puduhepa ve Kız Kardeşleri ailesine yeni katılan bebek, Türk kadın botanikçi, bitki toplayıcısı ve eczacı olarak görev yapmış, Türk florasına katkıları ile tanınan, Türk bilim tarihinin önemli ismi Asuman Baytop, Tuvana Büyükçınar’ın tasarımı ile hayat buluyor.

whatsapp-image-2021-07-18-at-22-32-48-3.jpeg

Asuman Baytop bebeğin, daha parlak bir gelecek hayali ile aydınlatmaya çalışılan tüm çocuklar için ilham olması amaçlanıyor. 

Projenin geliri TOÇEV aracılığıyla kızların eğitimine destek olarak geri dönüyor. Bez bebekleri biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projenin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı olurken, Yves Rocher Vakfı, Renan Tan Tavukçuoğlu’nun değerli projesini desteklemekten mutluluk duyuyor.

whatsapp-image-2021-07-18-at-22-32-48-2.jpeg

Kurulduğu günden bu yana doğaya ve insana saygı ile yaklaşan ve kadınların çevre için mücadelelerine ışık tutmaya devam eden Yves Rocher Vakfı aynı zamanda 2001’den beri düzenlediği Toprağın Kadınları Ödülü’nün 2022 Türkiye başvurularının da başladığını duyuruyor.

whatsapp-image-2021-07-18-at-22-32-48-7.jpeg

Yves Rocher Vakfı tarafından, bu ödül kapsamında bugüne kadar 50’den fazla ülkede, 450’den fazla kadını ödüllendirildi ve toplamda 2 Milyon Euro bağış yapıldı.

whatsapp-image-2021-07-18-at-22-32-48-8.jpeg

whatsapp-image-2021-07-18-at-22-32-48-6.jpeg

 

Bodrum’daki keyifli davet, ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ proje kurucusu Renan Tan Tavukçuoğlu, Yves Rocher Türkiye Genel Müdürü Elif Berker, TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin önderliğinde gerçekleşirken Aslı Cüreklibatır, Ece Vahapoğlu, Armağan Portakal, Şebnem Burcuoğlu, Elif Çürüksulu, Sibil Çetinkaya ve Pelin Atay gibi isimler de davete katıldı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.