Reis Gıda'nın "Bakliyat Köylerinde Kadın" projesi ödüllendirildi

Reis Gıda'nın "Bakliyat Köylerinde Kadın" projesi ödüle layık görüldü.

Reis Gıda'nın "Bakliyat Köylerinde Kadın" projesi ödüllendirildi

Reis Gıda, 8 Mart 2020'de geleceğe değer katan kadınların güçlerine güç katmak için başlattığı Bakliyat Köyü projesi Kadın Dostu Markalar Derneği tarafından ödüllendirildi. 

ÜRETEN, YÖNETEN TÜM GÜÇLÜ KADINLARA TEŞEKKÜR

Geleceğimize azim ve gücüyle ilham veren kadınların güzel olan her şeyin baş kahramanı olduğunu belirten Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, “Bir toplumun yapısının temellerini oluşturan, değerlerdir. Seçme ve seçilme hakkına batılı ülkelerden önce sahip olmamızı sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir`` demiştir. Kadınlarımızın yüzyıllar öncesinde var olan cesaretini ve fedakarlığını yaşatan günümüz kahramanları kadın sağlık çalışanları pandemi süresince çok büyük fedakarlık ve özveri gösterdiler. Yaşamış olduğumuz bu süreçte tarım emekçilerimizin kahramanlığını da unutmamamız gerekir. Sofralarımız boş kalmasın diye onlarda canla başla çalıştı ve gıdamızın teminini sağladılar.  Bu süreçte çalışan üreten yöneten tüm güçlü kadınlara teşekkür ediyorum. 
isilay-reis-yorgun-foto.jpg

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK KADINLARIN EMEKLERİYLE GÜÇLENECEK

Reis Gıda'nın yayınladığı basın açıklamasında 8 Mart Dünya Kadınlar günü şu sözlerle kutlandı:

"Birleşmiş Milletler, bu yılın Dünya Kadınlar Günü ana temasını 'Kadın Liderliği:Covid-19 dünyasında eşit bir geleceğe ulaşmak' olarak açıklamıştır. Nitekim, dünya genelinde ve ülkemizde kadınların daha eşitlikçi olanaklara sahip olabilmeleri için bizzat kadınlar tarafından başlatılacak girişimler ve liderlik önem arz etmektedir.
Hayatımızın her alanına iz bırakan, bizlere değer ve anlam katan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.  Her neslin kadını farklı tarih yazar, Reis Gıda tarih yazan kadınların yolunda yürüyen, üreten kadınların 40 yıldır en büyük destekçisidir. Kuru gıda ürünlerinde liderliğini sürdüren Reis, yaşanabilir bir dünya düzeni için sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine hayat verirken çevreye ve topluma olan sorumluluk anlayışıyla hareket etmektedir."

b02.jpg

HEDEF KADINLARI HER ALANDA EKONOMİYE KATMAK

Birçok dernek ve STK’lar ile birlikte gerçekleştirilen projelerde kadınların emeklerinin değere dönüştürdüklerini belirten Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun, “Kadınlarımıza aile ekonomilerine katkı sağlayacak projelerle iş çözümleri geliştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu projeler ile birlikte şirketimiz bünyesinde de kadın istihdamını önemsiyoruz ve her geçen gün kadın çalışanlarımızın sayısını arttırıyoruz. Bununla birlikte şirketimiz staj eğitimlerinde kız öğrencilerimize öncelik vererek onların iş hayatına atılımında cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk tarafından 2018 yılında kurulan Reis Akademi ile de stajını bitiren öğrencilere kariyer yolculuğunda verdiğimiz eğitimlerle seçecekleri iş alanlarında fırsatlar yaratıyoruz.  Kadınlarımızı her alanda ekonomiye katmayı hedefliyor, onlara katkı sağlayacak projelerde yer almayı amaçlıyoruz." dedi. 
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.