Sephora Türkiye Ve Kagider kadın girişimcilerin başarı yolculuğuna cesaret verdi!

Dünyaca ünlü güzellik markası Sephora’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliği kapsamında hayata geçirdiği Kadın Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nda başvuru yapan 200 aday arasından 5 kadın girişimci jüri tarafından belirlendi.

Sephora Türkiye Ve Kagider  kadın girişimcilerin başarı yolculuğuna cesaret verdi!

“Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” sloganıyla güzelliğin kapsayıcılığına ve çeşitliliğine odaklanan  Sephora Türkiye, bulunduğu her platformda kadınların yolculuklarına eşlik ediyor. Kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesini hedefleyen KAGİDER ile güçlerini birleştirerek, geçtiğimiz yıl Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlattı. Girişimci kadınları pek çok farklı eğitim içeriğiyle destekleyen program sonunda seçilen 5 kadın girişimci, hikayelerini Sephora Türkiye ve KAGİDER’in desteği ile sürdürme imkanı bulacak. 

1611847103-sephora-stands-x-kag-der-proje-se-ilenleri-2.jpg

Kadınların iş hayatında aktif bir kariyer yolculuğuna odaklanan ve onları cesaretlendiren eğitim programının ardından seçilen isimlerin çalışmalarının sürdürülebilir hale getirilmesi hedefleniyor. Belirlenen kadın girişimciler arasında Hindistan’dan Ayurveda eğitimi alarak kendi markasını kuran ve doğal ürünleriyle ön plana çıkan Melis Doğantan, doğal cilt ürünleri markasıyla Ecz. Sinem Kapar Şahindere, el yapımı mum ürünleriyle İrem Atay, bütünsel iyilik felsefesiyle bitkisel ve sürdürülebilir cilt ürünleri geliştiren Simge Kamacı ve çevre dostu cilt ürünleriyle Deren Öztürk Mataracı bulunuyor. 

 

Program kapsamında seçilen kadın girişimciler ayrıca KAGİDER’in koçluk çalışmaları kapsamında da mentorluk desteği alacaklar. Böylece girişimcilerin iş alanlarındaki farklı fırsatları değerlendirmelerine, işlerini büyütmelerine ve karşı karşıya kaldıkları sorunları çözümlemelerine yönelik adımlar atılması için bir destek imkanı sunulacak.    

 

Kadın girişimcileri girişim ve özgüven odağında hayatlarına dokunarak destekleyen program hakkında Sephora Türkiye Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü Ayça Kaya şunları ifade etti ‘‘Güzellik olgusunun kapsayıcılığına, sürdürülebilirliğine ve çeşitliliğine inanan Sephora Türkiye olarak KAGİDER ile gerçekleştirdiğimiz bu programın asıl amaçlarından bir ise kadınların iş hayatında üretkenliğine ve iş hayatındaki varlıklarına destek olmaktan geçiyor. Bu bakış açımızla bulunduğumuz her platformda kadınların yolculukların eşlik etmek onları daha da cesaretlendirmek için daha neler yapabiliriz düşüncesiyle ilerliyoruz. KAGİDER işbirliği ile hayata geçirdiğimiz eğitim programı,   yolculuğumuzun çok değerli bir parçası.. Programımızın ardından seçilen kadın girişimcilerle bu yolda beraber   yürümek Sephora Türkiye için bir gurur kaynağı. Tüm bu süreçte girişimci kadınların ilham veren başarı hikayelerini deneyimlemekten mutluluk duyduk. Önümüzdeki dönemde bu iş birliğini sürdürülebilir bir hale getirirek kadın girişimcilerin heyecanlarına ortak olup, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaya emin adımlarla devam edeceğiz.’’.

  1611847093-kag-der-ba-kani-em-ne-erdem-sephora-t-rk-ye-pazarlama-d-rekt-r-ay-a-kaya.jpg

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

‘Girişimcilik hiç kuşkusuz mücadeleci bir ruh ister. Kadınlar doğaları gereği bu mücadeleci ruha sahipler. Bu sebeple girişimciliğe yatkınlıkları en çok da kriz zamanlarında kendini gösteriyor. Bunun en son örneğini pandemide yaşadık. Ülkemizde kadın girişimci oranı pandemide yüzde 2’lik bir artış gösterdi. Çünkü kadınlar hane gelirine katkıda bulunmak üzere içlerindeki girişimcilik potansiyelini açığa çıkardılar. Kamu, özel sektör ve sivil topluma düşen, kadınların bu potansiyelini baskılayan finansmana erişim, rol model eksikliği, ataerkil önyargılar gibi engelleri kadınların önünden kaldırmak ve kadın girişimcileri işlerini kurmaları ve büyütmeleri için desteklemektir. Sephora Türkiye ile birlikte kozmetik sektörü özelinde gerçekleştirdiğimiz bu programın özel sektöre örnek bir model oluşturduğunu biliyor, iyi örneklerin artmasını temenni ediyorum.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.