Simpsonlar'ın 2022 Kehanetleri

Simpsonlar yine gündeme damga vurdu! The Simpsons koronavirüsün biteceği tarihi açıkladı.

Simpsonlar'ın 2022 Kehanetleri

Dünyaca ünlü efsane çizgi dizi Simpsons, tutan tahmin ve öngörüleriyle dünyayı sarsmaya devam ediyor. Simpsonların hayranları, ikonik çizgi dizinin yeni bir öngörüsünü fark edince sosyal medya yıkıldı.

32 yıldır ABD'de yayınlanan The Simpsons dizisi; Disney'in Fox'u satın alması, Trump'ın başkanlığı, Kamala Harris'in başkanlığı, Kolomb heykelinin başının kesilmesi, akıllı saatler, ebola virüsü, koronavirüs salgını, eski Beatles mektubu, 11 Eylül Saldırıları ve Lady Gaga'nın Super Bowl'da havaya uçması gibi olayları önceden bilmişti. The Simpsonlar'ın 2022 yılında gerçekleşmesi muhtemel kehanetleri sıralandı. İşte The Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri...

simp3.jpg

HOLOGRAM İLE POSTA GÖNDERME
The Simpsonlar'da yayınlanan bir bölümde, postacının getirdiği bir gönderi açıldığında kişilerin karşısına hologram çıkıyor. Teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında, serinin hayranları hologramlı postaların insanlık için uzak bir ihtimal olmadığını düşünüyor.

sinp4.jpg

BEBEKLERİN CÜMLELERİNİ TERCÜME EDEN CİHAZ
Simpsonlar dizisinde gösterilen bir cihaz, bebeğin söylediklerinin yetişkinler tarafından anlaşılmasına yardımcı oluyor. Bilim insanlarının 2022 yılı için bu icat konusunda harekete geçeceği öngörülüyor.

simp6.jpg

KORONAVİRÜS SALGINININ SONA ERECEĞİ TARİHİ AÇIKLAMIŞLAR
2019 yılından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının başlangıcını öngören Simpsonlar, bu sefer de bitişine ilişkin kehanetleriyle gündeme geldi.

Popüler animasyon dizisine göre salgın, 2022 yılında insanlığın hayatından çıkacak.

simp7.jpg

SANAL GERÇEKLİKLE YEMEK YEME
Simpsonlar, Homer ve Marge'ın VR gözlükleri ve besleme tüplerinin yardımıyla kendilerini şımarttıkları bir bölüme ev sahipliği yapıyor. Bölüm, 2030 yılını anlatsa da insanlar daha yakın bir gelecekte sanal gerçeklik yemeklerinin piyasada olacağını tahmin ediyor.

simp8.jpg

SİMPSONS'UN GERÇEKLEŞEN KEHANETLERİ
Simpsons dizisinin bugüne kadar gerçekleşen kehanetleri ise şöyle:

simp-akilli-saat.jpg

AKILLI SAATLER
Simpsonlar, 1995 yılında yayınlanan altıncı bölümde seyircisini selamlayarak akıllı saatlere gönderme yapmıştı. ''Lisa'nın Düğünü'' isimli bölümde, Lisa Simpson'ın kocasının bileğinde bir akıllı saat vardı ve ikili bu saat üzerinden iletişim kuruyordu. İlk akıllı saat, 2013 yılında oluşturuldu ve Simpsonlar bu teknolojiyi tam 18 yıl önce tahmin etmeyi başardı.

simp-disney-fox.jpg

DİSNEY'İN FOX'U SATIN ALMASI
Bir Fox dizisi olan Simpsonlar, kendi stüdyolarının Disney tarafından satın alınacağını tahmin etti. 10'uncu sezonun ''When You Dish Upon A Star'' isimli bölümünde Fox, Disney'e satıldı. Aralık 2017'de Disney, 21st Century Fox'u 52.4 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıkladı.

simps-ebola.jpg

EBOLA VİRÜSÜ
Simpsons hayranları, dizinin 1997'de yayınlanan ''Lisa's Sax'' bölümünde, ebola virüsünden bahsedildiğini fark etti. Bölümde, Marge, hasta oğlu Bart'a ''Meraklı George ve Ebola Virüsü'' adlı bir kitap okumasını öneriyodu. Bölüm çekildiğinde Ebola virüsü biliniyordu ancak virüs 2014 yılında dünya çapında salgın haline geldi.

eski-beatle-mektyu.jpg

ESKİ BEATLES MEKTUBU

İkinci sezondan 1991 tarihli ''Brush With Greatness'' bölümünde, Beatles ile ilgili bir kehanet ortaya çıktı. Bölümde Ringo Star'ın onlarca yıl önce gruba gönderilen hayran mektuplarını yanıtladığı görüldü.

2013 yılının Eylül ayında, gerçek hayatta, iki Essex Beatles hayranı, 50 yıl önce Beatles'a gönderdikleri bir mektuptan Paul McCartney'den bir yanıt aldıklarını açıkladı.

simp-korona.jpg

KORONA VİRÜS
Ebola virüsüne benzer bir kehanet korona virüs içinde gerçekleşti. 1993 yılında yayınlanan bölümde Simpsonlar, koronavirüse gönderme yaptı. Dördüncü sezonda ''Marge in Chains'' adlı bölümde, Japonya'da meyve suyu işçileri paketleme yaparken, işçilerden biri, "Müdüre grip olduğumu söyleme lütfen" diyor ve sonra kutunun içine öksürüyor. Böylece virüs, kutuyla birlikte ABD'ye taşınıyor. Ülkede pek çok kişi hastalanıyor. Kasabadaki insanlar virüse çözüm ararken, yıllar sonra virüsün Kovid-19'a benzerliği belirlendi. 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan ve pandemi olarak isimlendirilen koronavirüs Simpson'un kehanetleri arasına girdi.

simp-trump.jpg

19 Mart 2000 tarihinde yayınlanan bölümde, Trump'tan 'ABD eski Başkanı' olarak bahsedilmişti. Trump bu bölümün yayınlanmasından yıllar sonra 2016'da ABD Başkanı seçildi ve göreve başladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.