Socar'dan Cumhuriyet'e En Güzel Hediye

SOCAR Türkiye, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak hazırladığı reklam filminde Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’daki kardeşleriyle omuz omuza mücadele eden Azerbaycan halkının fedakârlığına dikkat çekti.

Socar'dan Cumhuriyet'e En Güzel Hediye

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, Türkiye  Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ncı yılına özel hazırladığı reklam filmi  ile Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluğu bir kez daha onurlandırdı. Kurtuluş Savaşı’nda Türk kardeşleriyle omuz omuza mücadele eden  Azerbaycan halkının gösterdiği fedakarlığa dikkat çekilen reklam filmi  27 Ekim’den itibaren sinema ile tüm dijital mecralarda  #BirlikteyizGüçlüyüz etiketiyle yayınlanmaya başladı.

Türk milletinin birlikte ve kardeşçe ne kadar güçlü olduğunu tarihi  gerçeklere dayanarak anlatan filmde Türkiye ve Azerbaycan için ‘Bir  millet, iki devlet’ vurgusu yapıldı. Reklam filmi, Kurtuluş Savaşı’nda  Anadolu halkının yardımına koşan, canlarını veren Azerbaycan halkı ile  Türkiye’nin arasındaki kopmaz bağı gözler önüne serdi.

 

AZERBAYCANLI ANNE: VATAN SAĞ OLSUN
 

Sakarya Meydan Muharebesi’nde Türk kuvvetlerine taarruz emrinin  gelişiyle başlayan reklam filminde, birbirleriyle vedalaşan askerlerin  arasında Anadolu’da savaşmaya gelen Azerbaycanlı askerin varlığına dikkat çekiliyor. Filmde aradan geçen iki yıl sonrasında Azerbaycanlı  askerle vedalaşan Türk askeri, elinde mektup ile Azerbaycan’da bir köy evinin kapısında görülüyor. Kötü haberi alan Azerbaycanlı anne; “vatan  sağ olsun” diyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.