Tarihi buluşma: Partilerin kadın kolları başkanları "İstanbul Sözleşmesi" için ilk kez bir araya geldi!

Esra Aysan'ın sunduğu "Erişkinler Kulübü" programında beş siyasi partinin kadın kolları ve politikaları başkanları ilk kez bir araya gelerek "İstanbul Sözleşmesi" hakkında ortak görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

Tarihi buluşma: Partilerin kadın kolları başkanları "İstanbul Sözleşmesi" için ilk kez bir araya geldi!

Siyasi partilerin kadın kolları ve politikaları başkanları 'İstanbul Sözleşmesi'nin arkasında durmak için ilk kez bir araya geldi. Esra Aysan'ın hazırlayıp sunduğu YouTube'da yayınlanan Erişkinler Kulübü programında bir araya gelen kadın başkanlar, "İstanbul Sözleşmesi'nden dönüş yok!" dedi.

İki bölüme ayrılan program, "İstanbul Sözleşmesi'nden Dönüş Yok" ve "Siyasi Partiler Kadınlar İçin Ne Yapıyor" başlıklarıyla yayınlandı. Programa katılan CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Sibel Yanıkömeroğlu, TİP Kadın Koordinasyon Sözcüsü Yelda Koçak, Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanı Habibe Çiftçioğlu Başer ve Deva Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, İstanbul Sözleşmesi’nin kadına yönelik şiddetin ve çocuk istismarının önlenmesinde en ileri düzenleme olduğunu belirttiler.

1613504275-d83b4a44-74fa-4c24-b28f-b9a8124bb953-2.JPG

Beş siyasi partiden ortak duruş: İstanbul Sözleşmesi'nden dönmek yok

Esra Aysan’ın YouTube’da yayınlanan Erişkinler Kulübü programında ilk kez bir araya gelen siyasi partilerin kadın kolları ve politikaları başkanları “İstanbul Sözleşmesi’nden dönmek yok!” dedi.

Esra Aysan’ın hazırlayıp sunduğu, Erişkinler Kulübü programına katılan CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Sibel Yanıkömeroğlu, TİP Kadın Koordinasyon Sözcüsü Yelda Koçak, GELECEK Partisi Kadın Politikaları Başkanı Habibe Çiftçioğlu Başer ve DEVA Partisi Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen, İstanbul Sözleşmesi’nin kadına yönelik şiddetin ve çocuk istismarının önlenmesinde en ileri düzenleme olduğunu belirttiler.

Son zamanlarda İstanbul Sözleşmesini kaldırmak için üst perdeden dillendirilen söylemlere karşı tek bir duruş sergileyen kadın başkanlar, karşı çıkma gerekçelerini de tek tek çürüttü. Sözleşmenin kaldırılmasını isteyenlerin, LGBT ve nafakaya ilişkin mesnetsiz yorumlarla toplumu kışkırtmaya çalıştığını belirten kadın başkanlar, çok küçük bir kesim hariç, içeriğini öğrendikçe halkın sözleşmeye sahip çıktığının da altını çizdiler.

Kadınlar yalnız ya da çaresiz değildir!

Programa katılan tüm kadın başkanların, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin detaylı raporlar hazırlamış isimler olması dikkat çekti. İlk programda, sözleşmenin içeriği, uygulamayı aksatan unsurlar ve kamuoyundan kaçırılan gerçekler masaya yatırılırken, “Siyasi partiler kadınlar için ne yapıyor?” başlığıyla yayınlanan ikinci bölümde başkanlar çalışmalarını anlatarak kadınlara yalnız olmadıkları mesajını verdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.