TEGV ve Arçelik’in uzaktan eğitime erişim için başlattığı Yeni Dünya Kampanyası tüm hızıyla devam ediyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Arçelik ve Beko yetkili satıcıları ile uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlatılan bağış kampanyası yoğun ilgiyle sürüyor.

TEGV ve Arçelik’in uzaktan eğitime erişim için başlattığı Yeni Dünya Kampanyası tüm hızıyla devam ediyor

Tam 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturan TEGV’in, köy okullarındaki çocukların eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanmalarını sağlayabilmek için Arçelik ve Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ile bir araya gelerek başlattığı ‘Yeni Dünya Projesi yoğun ilgi almaya devam ediyor.

22 Eylül tarihinde başlatılan kampanyayla köy okullarında okuyan öğrenciler, uzaktan eğitime erişmeleri için sağlanacak tabletler sayesinde hem müfredat içerikleri hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme alanlarında TEGV’in sunduğu okul destek programlarıyla dijital eğitimle buluşabilecek.

1601381336-beko-001.jpg

Kadıköy, Maltepe ve Kartal’da bulunan Arçelik ve Beko mağazalarının desteğiyle başlatılan kampanya için diğer şube ve mağazalara da kampanyaya bağış desteği yapma çağrısında bulunuluyor. TEGV’de toplanacak bağışlar karşılığında Arçelik’ten temin edilecek tabletler, öncelikle Beykoz-İstanbul ve Kurtalan-Siirt’te belirlenen köy ilkokullarında okuyan çocuklara ulaştırılacak.

 

Eğitime gönül veren herkesi, dezavantajlı çocukları nitelikli eğitimle buluşturmayı hedefleyen Yeni Dünya Kampanyası’na destek vermeye çağıran TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Yeni Dünya Kampanyamızın başladığı günden beri gördüğü ilgi bizi çok mutlu etti. Bu ilginin artarak devam etmesini bekliyoruz. Uzaktan eğitime erişim güçlüğü çeken çocuklarımızı tablet bilgisayarlar, özel geliştirilmiş dijital içeriklerimiz ve deneyimli gönüllülerimiz ile buluşturarak eğitimlerinden geri kalmamaları hedefleyen bu kampanyaya herkesin katılımını ve katkısını bekliyoruz. Eğer bugün çocuklarımız için hep birlikte el ele verirsek onların geleceklerinde anlamlı bir fark yaratabiliriz” diye konuştu.

 

Daha çok çocuğun tablet ile buluşmasını sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğini destekleme fırsatı sunan kampanyaya bağış yapmak isteyenler, detaylı bilgiye Kadıköy, Maltepe ve Kartal’daki Arçelik ve Beko mağazalarından veya TEGV’in web sitesi tegv.org’dan ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.