Teknolojide Kadın Derneği, "yeni normal" için eğitimlere başladı

Teknolojide Kadın Derneği, pandemi dönemi sorunlarına yeni normale uygun, sürekli eğitimler ile çözümler sunuyor. Her çarşamba 14.00-15.00 arasında Wtech ile seminer buluşması gerçekleştiriliyor.

Teknolojide Kadın Derneği, "yeni normal" için eğitimlere başladı

Teknolojide Kadın Derneği, salgın ve sonrasındaki dönemde destekleyenlerinin yanında olmak için, herkesin kendi kişisel gelişim yolculuğuna katkı sağlayabilecek, acil, orta ve uzun vadeli eylemle tartışmak üzere haftalık webinar seminerlerine ev sahipliği yapıyor. Katılımcıların soruları ile de zenginleşen bu seminerlerde tüm izleyiciler ve katılımcılar birbirlerinden öğrenmeye devam ediyor.

LİDER FİRMALAR VE KİŞİLERLE SOHBETLER

Wtech Seminerleri her çarşamba 14:00-15:00 saatleri arasında dijital platformlardan gerçekleştiriliyor. Teknoloji odaklı konuların konuşulduğu seminerlerde birçok farklı alanda kendi konusunda lider firmalar ve kişiler ile sohbetler düzenleniyor.


YENİ NORMAL BİZİ DAHA ÇOK ÖĞRENMEYE İTİYOR
Wtech Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, “Yeni normallerin getirdiği yeni yaşam biçimleri bizi daha çok öğrenmeye itiyor. Biz de Wtech Teknolojide Kadın Derneği olarak sürekli öğrenmeyi ve kaliteli içeriği sahipleniyoruz. Bunu sunmak için de bütün kaynaklarımızı seferber ederek çok güçlü temsiliyeti olan üye kurumlarımızdan katkı rica ettik. Yeni normaller, geleceğin meslekleri ve daha pek çok konuyu ele aldığımız; üyelerimiz ve katılmak isteyen herkese açık bu seminerlerde uzmanlarımız bizimle oluyor. Seminerlerin ilkinde, bugünlerin en önemli konulardan biri olan KVKK, kişisel veriler ve günümüzün dijitalleşen dünyasında hukuk uygulamaları üzerine yaptık. Bu çok başarılı geçen seminer serimize devam ediyoruz. Her çarşamba farklı konuları işlediğimiz Wtech Seminerleri’ni kaçırmamanızı öneriyoruz” diye konuştu.

1589274669-kurucu-ba-kan-zehra-ney.jpg

KORONAVİRÜS HAYATIMIZI NASIL ETKİLEDİ?
29 Nisan’da başlayan ilk seminer Gemicioğlu Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Bora Gemicioğlu’nun moderasyonunda gerçekleşti. Kişisel verilerin korunmasından aslında ne anlamız gerektiği, günlük hayatımızda nerelere etki ettiğini, kişisel veri ihlali halinde karşılaşılabilecek yaptırımları konuştuk. Diğer katılımcılardan Kıdemlı E-Tıcaret Danışmanı Murat Kader, Covid-19 sebebiyle değişen çalışma ve sosyal hayatımızda e-ticaretin yoğun kullanımı ile doğan risk fırsatları dinleyicilerle paylaştı. Siber Güvenlik Uzmanı Erdem Kayar, uzaktan çalışma sistemin ne gibi risklerle karşılaşabileceğimizi, bu risklerden korunma yöntemlerini, alınabilecek teknik tedbirler konusunda önerileri sundu. Gemicioğlu Hukuk Bürosu’ndan Avukat İrem Aktaş ise Covid-19 sürecinde işlenecek kişisel verilerde hangi ilkelere uyum gösterilmesi gerektiğini, bu süreçte işlenen kişisel verilen olağan durumlardan farklarını ve kanundan kaynaklanan istisnalarını anlattı.

1589274657-wtech-k-2704.jpg

ÖĞREN, UNUT, YENİDEN ÖĞREN
İkincisi 6 Mayıs’ta gerçekleşen seminerde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli Einstein Kafasını bizlere anlattı. Öğren, unut, yeniden öğren kavramlarının hayatımıza getirdikleri, deneyerek öğrenmenin önemi ve uzaktan eğitim ve öğrenme içeriklerini farklı boyutlarda değerlendirdiğimiz ve paylaştığımız bir seminer oldu. Değişim ve dönüşüm kavramları hayatı nasıl etkileyecek sorusu ile, merak zekasının yeni yetkinliğimiz olmak durumunda olduğunu belirtti. Merak ve gelişimin yolculuğundan bahsetti ve Einstein’ın ünlü sözü yeni dönem için bizlere ışık tutmalı dedi: “Hiçbir özel yeteneğim yok sadece tutkulu bir meraklıyım.” Teknoloji merak zekasını kullanabilmek için çok büyük bir güç dedi. Einstein’ın kafası, merakın önemi, yeni yöntemler aramak, yeni yollardan sonuca ulaşmaya çalışmak ve farklı düşünmeye fırsat vermek hakkında konuşuldu. IQ sonrasında önem kazanan EQ ve EQ’su yüksek liderlerden sonra yeni gündeme giren CQ hakkında bilgiler paylaşıldı. Önümüzdeki 10 yılda öne çıkacak olan araştırma, öğrenme, sosyoloji ve felsefe hayatlarımıza yön verecek. İpekli aynı zamanda değişimi “yeni normaller” olarak değil, “normlar dönüşüyor” olarak algılamamız gerektiğinden bahsetti. Firmaların müşteri sadakati için müşteri değerlerine cevap verir hizmet ve ürünler üretmesinin önemini vurguladı. Son olarak B2B ve B2C yenine H2H, yani Human to Human kavramı üzerinden insanlığa katkı sağlayan marka algısının oturması gerekliliğini vurguladı.

1589274657-wtech-k-3004.jpg

DENEYİMLER VE TEKNOLOJİDEKİ SON GELİŞMELER
Üçüncüsü 13 Mayıs’ta Çiğdem Kayalı (Microsoft – Orta Doğu Ve Afrika Grup Direktörü) İle gerçekleşecek olan seminerde “Uzak Hissetmeden Uzaktan Çalışmayı” ve “Yeni Dünyada Birlikte Çalışmayı” konuşacağız. İçinde bulunduğumuz bu dönemde çoğumuz evdeyiz. Bu dönemde uzaktan çalışma sistemi zorunlu hale geldi. Bu konuda Çiğdem Kayalı kişisel deneyimlerini ve teknolojideki son gelişmeleri katılımcılarla paylaşacak.

1589274657-wtech-k-0705.jpg

KORONAVİRÜSÜN YARATTIĞI DEĞİŞİM
Seminerlerin dördüncüsünde, MMA Türkiye, MENA Bölge Direktörü Melis Ertem konuşmacı olacak ve “Covid-19 Sonrası Mobil Pazarlama ve Reklamın Değişimi” üzerine deneyimlerini aktararak katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

 

Bu haber toplam 1477 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.