Tibet'in beş hareketi ile genç kalmak hayalden gerçeğe mi dönüşüyor?

Düzenli olarak yapıldığında kişinin hayatında fark yaratmasını sağlayan Tibet’in Beş Hareketi (Tibet’in Gençlik Pınarı) videosunu YouTube kanalında takipçilerine sunan İpek Senem Aydın, uzun, canlı ve sağlıklı bir hayata adım atmayı sağlıyor.

Tibet'in beş hareketi ile genç kalmak hayalden gerçeğe mi dönüşüyor?

YouTube kanalındaki takipçilerine huzurlu bir yaşamın yanı sıra sağlık ve gençlik aşılayan videolar da paylaşan İpek Senem Aydın, Tibet’in Beş Hareketi ile gençliğe adım atmaya olanak sağlıyor. Temelini yogadan alan, kısa ama öz olmasına rağmen nefes alma teknikleriyle birleştiğinde iç organların işleyişini düzenleyen, canlandıran, kan dolaşımını artıran bu egzersiz, daha sağlıklı bir yaşamı hayal olmaktan çıkarıyor.

 

2500 yıldan daha eski olduğu söylenen ve Peter Kelder tarafından 1939’da kaleme alınan “The Eye of Revelation" adlı kitapla Batı’ya aktarılan Tibet’in Beş Hareketi, uzun, canlı ve sağlıklı bir yaşama “Merhaba” demeyi sağlıyor. Egzersizler, istenilen fiziksel görünüme kavuşmak, daha iyi hafıza, gelişmiş fiziksel güç ve refah duygusu gibi birçok faydayı beraberinde getiriyor. Bu egzersizlerin uygulanmasının vücudun enerjisine dayandığını söyleyen İpek Senem Aydın, gençlik ve canlılığa ulaşmanın sanıldığı kadar zor olmadığını da vurguluyor. Tibet’in Beş Hareketi’nin kişinin vücudunda birçok yeniliğe ve güzelliği de yol açtığına değinen Aydın, bu egzersizlerin yapılması için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmadığının da altını çiziyor.

 

Tibet’in Beş Hareketi’nin insan vücudunun kaslarını esnetip güçlendirdiğini belirten İpek Senem Aydın, bunun da dengeyi geliştirmek adına oldukça olumlu bir etki yarattığını söylüyor. Egzersizler sayesinde vücudun enerji ihtiyacının da karşılandığına değinen başarılı thetahealing eğitmeni tüm çakraların enerji seviyesinde de düzenlemeyi yardımcı olduğunu hatırlatıyor. Ruh, zihin, beden dengesinin sağlanması adına bu egzersizlerin düzenli ve ömür boyu yapılması gerektiğini hatırlatan Aydın, her harekete ise üç tekrarla başlamanın yeterli olacağını söylüyor. Sağlık sorunları olanlar bu hareketleri yapmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.