Trail Sisters Türkiye spor tutkunu kadınların hayatına dokunacak

Kadınlar doğada özgür ve güvenli spor yapmaları için Amerika’da kurulan Trail Sisters Topluluğu, Türkiye’de faaliyetlerine başladı.

Trail Sisters Türkiye spor tutkunu kadınların hayatına dokunacak

Tüm kadınların doğada özgürce ve güvenli bir şekilde spor yapmaları vizyonu ile küresel bir topluluk platformu olan Trail Sisters’a Türkiye de katıldı. Artık Türkiye’de spor tutkunu kadınların hayatına dokunacak olan Trail Sisters’ın, ilk etkinliği ve lansmanı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Atatürk Kent Ormanı’nda gerçekleşti. 

trail-sisters-etkinligi-2.jpg

Sadece kadınlardan oluşan Trail Sisters Türkiye’nin liderleri ve Merrell Running Team koşucuları olan Bahar Baltacı ve Nuray Bulut Göktepe, etkinliğe katılan kadınlarla birlikte stretching hareketlerinin ardından doğada ve patikada koşu ve yürüyüş gibi etkinliklerle keyifli bir gün yaşadı.

bahar-baltaci.jpg

Kadınları doğa sporlarına dâhil etmek için kurulan Trail Sisters’ın ilk etkinliğinde konuşan Merrell Running Team koşucularından Bahar Baltacı şunları söyledi: “Amerika’da Gina Lucrezi tarafından kurulan Trail Sisters, artık Türkiye’de spor tutkunu kadınların hayatına dokunuyor. Trail Sisters olarak, kadınların günlük yaşamlarına dokunduğumuz, doğada spor yaparken aynı zamanda kendilerini savunmaları için güçlenmelerini sağlamış olduğumuz etkinliklerin ilkinde bir araya geldiğimiz için çok mutluyuz. Tüm kadınların doğada özgürce ve güvenli bir şekilde spor yapmaları için yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle.” 

nuray-bulut-goktepe.jpg

Merrell Running Team koşucularından Nuray Bulut Göktepe ise, “Öncelikle Türkiye’nin Trail Sisters topluluğuna dahil olduğu için çok mutluyuz. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde spor tutkunu kadınlar ile ilk etkinliğimizi gerçekleştirmek bizim için çok anlamlı. Kadınların hayatına dokunduğumuz etkinliklerin ikicisini ise 20 Mart Cumartesi sabahı saat 8.00’de Belgrad Ormanı Neşet Suyu lokasyonunda gerçekleştireceğiz” dedi.

trail-sisters-nuray-bulut-goktepe-bahar-baltaci-2-001.jpg

Eğitim ve güçlendirme yoluyla kadınların trail running ve yürüyüş etkinliklerine katılımını artırmayı amaçlayan Trail Sisters, aynı zamanda eğitim içeriğini ve kaynakları üretirken, kadına engellere karşı kendini savunmayı ve yaşam boyu dostlukların kurulabileceği ilham verici bir topluluğa teşvik ediyor.

trail-sisters-bahar-baltaci-nuray-bulut-goktepe-2-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.