Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, kadınların hedef gösterilmesine tepki gösterdi: "Yanınızdayız"

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, sosyal medyada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazeteci Nevşin Mengü ve oyuncu Berna Laçin'e yönelik hakaret içeren paylaşımlara tepki gösterdi.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, kadınların hedef gösterilmesine tepki gösterdi: "Yanınızdayız"

Gazeteci Nevşin Mengü, oyuncu Berna Laçin ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik twitter üzerinden ağır hakaret ve taciz içeren paylaşımlara tepki yağıyor.Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu sosyal medya üzerinden yürütülen bu paylaşımlara karşı açıklama yaptı.

TKDF Başkanı Canan Güllü, “Berna, Nevşin, Canan yanınızdayız. Ağzından pislik akan sosyal medya trollerini hadlerini bilmeye; Yargıyı, yasalardan kaynaklanan haklarımız için gerekenleri yapmak üzere göreve çağırıyoruz” dedi.

"YANINIZDAYIZ"


Kadına yönelik şiddet, taciz ve istismar dur durak bilmiyor. Kadınlar özel ve kamusal alanda uğradıkları şiddet bir yana, sosyal medya üzerinden de taciz ediliyor, hedef gösteriliyor, itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor, tecavüzle ve öldürülmekle tehdit ediliyor.

Bugün Berna Laçin, Nevşin Mengü ve Canan Kaftancıoğlu sosyal medya trolleri tarafından taciz edildi, hedef gösterildi, tecavüzle tehdit edildi. Bu en basit ifadeyle sadece ifade özgürlüğünün yok sayılması değil, her çeşit muhalif sesin susturulması, benden olmayan herkesin baskıyla sindirilmesi ve kadınların sürekli can güvenliklerinden endişe etmeleri demektir.

Troller eliyle kadınların can güvenliğine yönelik saldırıyı kınıyor, kadın düşmanlığı anlamına gelecek her türlü tutum ve eylemi baştan reddediyoruz.

Bu ülkenin kadınları olarak ne özel alanda, ne kamusal alanda ne de sosyal medyada tehdit ve şantajlara boyun eğmeyeceğimizi, dayanışmadan vazgeçmeyeceğiz, İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere en temel haklarımızı garanti altına alan uluslararası sözleşmelerin tartışmaya açılmasını kabul etmeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz!

Lafı uzatmıyoruz: Berna Nevşin Canan,,Feyza ,Figen yanınızdayız, ağzından pislik akan sosyal medya trollerini hadlerini bilmeye, Yargıyı yasalardan kaynaklanan haklarımız için gerekenleri yapmak üzere göreve çağırıyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.