Türkiye'nin en iyi şefleri pişirdikleri yemekleri Kadıköylü komşularına dağıttı

Kadıköy Belediyesi'nin mutfağında, 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yaşlılar için yemek pişiren şef ve aşçılar, hazırladıkları sıcak yemekleri, Kadıköylü komşularına kendileri dağıttı.

Türkiye'nin en iyi şefleri pişirdikleri yemekleri Kadıköylü komşularına dağıttı

Her gün farklı şef grupları Kadıköy Belediyesi’nin Fenerbahçe Khalkedon restoranının mutfağında ‘Sen Güvende Kal’ adıyla bir araya gelerek, Kadıköylü yaşlılar için gerekli tüm besin ihtiyacı gözetilerek menüler hazırladı. Şef grupları hazırladıkları bu yemekleri Kadıköylü komşularına bu kez kendileri dağıttı. Kadıköy Belediyesi de Türkiye’nin en iyi şef ve aşçılarına, korona sürecine sundukları bu katkı ve özveriyi temsilen katılım belgesi verdi.

1588941828-sen-guvende-kal-3.jpg
HEM PİŞİRDİLER HEM DAĞITTILAR
Kadıköy Belediyesi'nin Fenerbahçe Khalkedon restoranının mutfağında hazırlanan yemekler her gün iki öğün olarak yaklaşık 2 bin kişiye ulaştırılıyor. Türkiye’nin en iyi şef ve aşçıları tarafından, sağlık ve beslenme değerleri hesaplanarak hazırlanan yemekleri Kadıköy Belediyesi’ne bağlı ekipler dağıtıyordu. Türkiye’nin ünlü restoranlarında görev yapan şef ve aşçılar, kendi ellerinden çıkan yemekleri bu kez kendileri dağıttı. Şeflerin hazırladıkları yemeklerden duydukları memnuniyeti dile getiren ihtiyaç sahipleri, bu süreçte verdikleri destekten dolayı aşçılara teşekkür etti.

1588941753-sen-guvende-kal-1.jpg


AŞÇILARIN EMEĞİNE FİRMALAR DESTEK VERDİ
‘Sen Güvende Kal’ adı altında sosyal medya üzerinden çok sayıda gönüllü ile birlikte örgütlenen şef ve aşçılar şu isimlerden oluşuyor: Umut Karakuş, Ebru Erke, Sinan Büdeyri, Ahmet Can Aras, Ali Ronay, Mihta Yıldırımtaş, Yaren Çarpar, Buse Doğrular Dövenci, Ali Dövenci, Aliye Gümüş, Fehmi Samancı, Fırat Yakut, Mehmet Selim Dinler. Öte yandan projeye Metro Türkiye, Kristal Yağ, Pınar, Lezita, Banvit, Tellioğlu Un, Sera Food, Nebyan Doğal, Filiz makarna gibi çok çok sayıda firma da malzeme desteği verdi.


TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR DAYANIŞMA
Kadıköy Belediyesi, ‘Sen Güvende Kal’ ekibinde yer alan şef ve aşçılara Korona virüsle mücadele sürecine katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Fenerbahçe Khalkedon restoranında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşen törende konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı “Kadıköy’den Türkiye’ye örnek olacak bir dayanışma gösterdik. Bir kazanın etrafında birbirine rakip olan aşçıların biri tuzu atarken, diğeri karıştırıyordu. Bu en büyük kazançtır. Her şerde bir hayır olduğunu bu dayanışma ile gösterdik. Bu mutfağı sizlere açmış olmaktan büyük memnuniyet duyduk. Kadıköy halkı adına hepinize teşekkür ediyorum.’ diye konuştu.

1588941888-sen-guvende-kal-7.jpg


‘SEN GÜVENDE KAL’ EKİBİNE TEŞEKKÜR
‘Sen Güvende Kal’ ekibinden gastronomi yazarı Ebru Erke “Bu zor günlerde, şef ve aşçı arkadaşlarımızın hepsi koştu yardıma geldi, bu bizim için inanılmaz bir şeydi. Böyle bir şeyin içinde olduğumuz için çok mutluyuz.” dedi. Şef Umut Karakuş ise “Başlarken 50 kişi 100 kişi için bile olsa bir şeyler yapabiliriz diye yola çıkmıştık. Kadıköy Belediyesi’nin mutfağını açması, dağıtımını yapmasıyla binlere ulaştık. Burada gördüğüm en önemli şey dayanışma kültürüydü. Başta gönüllüler olmak üzere tüm katılımcılara, bize destek veren firmalara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kadıköy Belediyesi mutfağında 65 yaş üstü yurttaşlara yemek pişiren tüm katılımcılara Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.