Türkiye'nin Konuştuğu Kadın Belediye Başkanı Woman TV'de...

Belediyedeki görevinin düşürülmesine tepki olarak bağımsız aday olarak seçimlerde Bilecik’e bağlı Pazaryeri ilçesi belediye başkanlığını kazanan Zekiye Tekin, Woman TV’ye konuştu.

Türkiye'nin Konuştuğu Kadın Belediye Başkanı Woman TV'de...

“DİKENLİ YOLA TEK BAŞIMA ÇIKTIM”

Zekiye Tekin’in özel kalem müdürlüğü sekreteri olduğu Bilecik Pazaryeri ilçesi belediyesindeki görevinin bir alt seviyeye düşürülmesine tepki göstererek bağımsız aday olarak girdiği yerel seçimden belediye başkanı olarak çıkması Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Türkiye’nin konuştuğu Tekin, Woman TV’de yayınlanan Kadının Gündemi programına telefonla bağlanarak Ebru Güngör’ün sorularını cevaplandırdı.

 

GÖREVİNİN DÜŞÜRÜLMESİNE TEPKİ OLARAK ADAY OLDU

Tekin medyada iddia edildiği gibi işten atılmadığını ancak görevinin aşağıya çekildiğini belirterek buna tepki olarak yola çıktığını söyledi. “15 yıldır belediye özel kaleminde görev yapıyordum. Farklı bir yere atanınca bir kadın olarak ‘Ne yapabilirim?’ diyerek adımı duyurmak adına yola çıktım. Zor bir süreç geçirdim. Biraz meşakkatli oldu. Halkım bana inandı güvendi sonucunu güzel bir şekilde aldık” diyen Tekin en büyük desteği ise kadınlardan aldı.

 

“DİKENLİ YOLA TEK BAŞIMA ÇIKTIM”

Tekin, Pazaryeri ilçesinde 4592 seçmenin 2700’ünün kadın olduğunu en büyük desteği de kadınlardan aldığını belirterek, “Kadınlarla yola çıktım ama abilerimizin de desteğiyle kazandık. Kadın erkek diye ayırmak yanlış olur” diye  konuştu. “Dikenli yola tek başıma çıktım yolda yanımda yüzlerce insan özellikle kadınlar vardı bugün güller açıyor” diyen Tekin’in geleceğe yönelik projelerinde ilk hedef kitlesi de kendisini başkanlığa taşıyan kadınlar. Tekin projelerini şöyle anlattı:

 

KADINLARI DÜŞÜNEREK HAREKET EDECEĞİZ

“Kadınları düşünerek hareket edeceğiz. Kadın dayanışma merkezleri olacak. Kooparatifçilik ile kadınları üretime katmayı planlıyorum. Gençlik merkezleri olacak. Doğa turizmine yatırım yapacağız. Doğa turizmini canlandıracağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.