VAKKO kapasiteyi arttırdı: 3 milyon maske daha!

VAKKO, Türkiye'nin koronavirüs mücadelesine desteğini arttırıyor. Yeni yatırım ile 3 milyon maske daha sterilize koşullarda üretilecek.

VAKKO kapasiteyi arttırdı: 3 milyon maske daha!

Vakko, Milli Dayanışma Kampanyası'nın ilk günlerinden itibaren verdiği desteği büyütüyor ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere maske üretim kapasitesini arttırıyor. Yeni bir yatırım yapan Vakko otomatik makineler ile sterilize koşullarda üreteceği 3 milyon maskeyi Sağlık Bakanlığı'na teslim etmeye hazırlanıyor. 

v2.jpg
GURUR DUYUYOR VE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ


VAKKO Yönetimi, “Tüm dünyada devam eden bu eşi benzeri görülmemiş salgınla mücadele etmek için gece gündüz mesai yapan sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını gözetmek ve karşılamak öncelikli görevimiz. Türkiye’nin salgınla mücadelesi kapsamında başlatılan seferberliğe katkıda bulunmaya, ihtiyaçlar doğrultusunda biz de mevcut kaynaklarımızı artırarak devam ediyoruz. VAKKO Üretim Merkezi’nde kurulum süreçleri tamamlanarak önümüzdeki hafta itibariyle faaliyete geçecek olan yeni makineler, Sağlık Bakanlığımıza teslim edilmek üzere 3 milyon maske daha üretecek. Bu süreçte büyük özveriyle sahada emek veren tüm çalışanlarımızla gurur duyuyor ve sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” sözleriyle salgına karşı verilen mücadeleye sağladıkları destek hakkında açıklamada bulundu.

v1.jpg
ÜRETİMİ YAPAN EMEKÇİLER İÇİN DE EN YÜKSEK ÖNLEMLER ALINIYOR


Yapılan açıklamada ayrıca, maske üretim sürecinde görev alan tüm personel için en yüksek sağlık koruma önlemlerinin alındığının ve kullanılan materyallerin ilgili makamlar tarafından onaylanan kıstaslara uygun şekilde üretildiğinin altı çiziliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.