"Virüs kadar tehlikeli" diyen Tunç Soyer'den kadınlar için önemli adım!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, karantina günlerinde artış gösteren kadına şiddete karşı mücadelede "Biz de varız" dedi, kadınlar için geçici misafirhaneleri hizmete soktuklarını duyurdu.

"Virüs kadar tehlikeli" diyen Tunç Soyer'den kadınlar için önemli adım!

CHP'li Başkan Soyer, "Evde kaldığımız bu süreçte kadına yönelik şiddetin arttığı yolundaki haber ve bilgiler beni çok üzüyor. Kadına şiddetin hiçbir şekli asla kabul edilemez. Bu süreçte şiddet gören, evsiz kalan kadınlarımız için geçici misafirhaneler açıyoruz. Şiddete sessiz kalmayın” diye konuştu. 

VİRÜS KADAR TEHLİKELİ


Virüs kadar kadına şiddetin de büyük bir tehlike olduğunun altını çizen Soyer, “İlk günlerden bu yana virüsün önüne geçebilmek için evde kalmamız gerektiğini söylüyoruz. Ama en güvenli yer olarak  gördüğümüz evlerimizde kadına olan şiddetin arttığını görüyoruz. Bu beni çok ama çok üzüyor ve asla ama asla kabul edilemez. En az virüs kadar tehlikeli olan kadına şiddet  konusunda gerekli adımları atıyoruz. Görüyoruz ki kadına şiddet ve konaklama sayısındaki ciddi bir artış var. Bu konuda derhal harekete geçtik ve sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla bir araya geldik. Acil önlem gerektiren bu meseleyle ilgili atılacak adımları konuştuk, gerekli  önlemler aldık.İşbirliğimizi ve görev paylaşımımızı en üst seviyeye çıkardık" ifadelerini kullandı.

 

GÜVENDE OLMAK KADINLARIN EN BÜYÜK HAKKI


Kadınların hep yanında olduğunun altını çizen Soyer, "Sokakta kalan kadınlarımız için geçici misafirhaneler açıyoruz. Evinde şiddet gören bir kadın ne yapacağım diye düşünmesin, onların yanında olmaya devam edeceğiz. 7 gün 24 saat Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Alo 183,  İzmir Baromuzun 400 00 04 numaralı telefon numarası ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kadına Destek Hattı 293 4 293 olmak üzere bu numaralara ulaşıp şiddeti ihbar edin. Kadınlarımızın hep yanında olacağımıza söz veriyoruz. İzmir’in şiddet ile anılmasının önüne geçmek için mücadele edeceğiz. Kadınlarımızın evlerinde güvende olması en büyük hakları. Yalnız değilsiniz biz varız”  dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.