WAGONİST’te Sanat Moda İle Birleşti

Sanatı, modada kullanılabilir kılma amacıyla yola çıkan Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, butik markaları WAGONİST’in ilk mağazasını Karaköy'ün simge mekanlarından Fransız Geçidi’nde açtı. Hayallerin peşinde ses getirecek tasarımlara imza atmak isteyen Tanyıldız ve Demirel, ilk mağazalarındaki ürünler için sanatçılar Ali Elmacı ve Ekrem Yalçındağ ile çalıştı.

WAGONİST’te Sanat Moda İle Birleşti

Sanatı, modada kullanılabilir kılma amacıyla yola çıkan Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, butik markaları WAGONİST’in ilk mağazasını Karaköy'ün simge mekanlarından Fransız Geçidi’nde açtı. Hayallerin peşinde ses getirecek tasarımlara imza atmak isteyen Tanyıldız ve Demirel, ilk mağazalarındaki ürünler için sanatçılar Ali Elmacı ve Ekrem Yalçındağ ile çalıştı. Kadın- erkek giyim, aksesuar ve dekorasyon konusundaki sınırlı sayıda özel ürünü moda severlerin beğenisine sunan Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel’in hedefi, her sezon farklı sanatçı ve mimarla çalışarak, yeni ürünler ortaya çıkarmak ve bunları da Avrupa’daki seçkin mağazalara vermek.

WAGONİST, ‘LIFE IN THE ART’ mottosuyla, sanatçılar Ali Elmacı ve Ekrem Yalçındağ’ın eserleriyle şekillendirdiği özel tasarımlarla, sanatı gündelik hayatınızın bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Sanatı, moda ile birleştirerek Türkiye’deki moda anlayışına yeni bir soluk getirmek isteyen WAGONİST’in yaratıcıları Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, Karaköy’de ilk mağazalarını açtı. Sanatçı ve mimarların dokunuşlarıyla yeni ürünler ortaya çıkardıklarını belirten Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, hedeflerinin tasarladıkları ürünler ile Avrupa’nın seçkin mağazalarında yer almak olduğunu kaydettiler. Bunun için her sezon farklı yerli - yabancı mimar ve sanatçılarla iş birliği yapacaklarını ifade eden Tanyıldız ve Demirel; “Zamansız ürünler tasarlıyoruz, hedefimiz gardırobu olan, kaliteye ve tasarıma önem veren, stil sahibi güçlü kadın ve erkek profilini yakalamak. İlk koleksiyonumuzda giyimden, dekorasyona tüm ürünlerimizde malzeme ve üretim kalitesini ön planda tuttuk. Öyle ki kaliteyi belirli bir seviyede tutmak için düğmelerimizi, kemer tokalarımızı dahi kendimiz tasarladık ve ürettirdik” dediler.

Hayallerinde ve sanatta sınır tanımayanlar için “LIFE IN THE ART”

“Life in The Art” mottosuyla, moda dünyasına giriş yapan WAGONİST, moda, sanat ve mimariyi bir araya getirerek, sanatı modada kullanılabilir kılmayı amaçlıyor.

WAGONİST’in yaratıcıları Gülsüm Tanyıldız ve Nazlı Demirel, hayallerini birleştirerek çıktıkları bu moda yolculuğunu ise şöyle anlatıyorlar; “Aslında bir araya gelmemiz tesadüf olmadı. Hayallerimizin benzer olduğunu fark eden yakın çevremiz bizi buluşturdu. Hayallerimizi birleştirdik, geliştirdik ve hayata geçirdik. Kendimizi daha da geliştirerek markamızı üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyoruz.”

Gardırobuna sanatı taşımak isteyenler, WAGONİST mağazasını ve markanın web adresini ziyaret edebilir.

1576500265-ekrem-yalcindag-3.jpg

1576500251-ali-elmaci-3.jpg

 

1576500258-ali-elmaci-2.jpg

1576500256-ekrem-yalcindag-1-004.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.