WEF'da Kadın Liderler Oturumunda Türkiye'yi Adviye Bergemann Temsil Etti

AIDA TURİZM Yönetim Kurulu Başkanı ve VE ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM DERNEĞİ (USTUD) Kurucusu ve Başkanı Adviye Bergemann bu yıl 50.kez düzenlenen Davos Zirvesi'nde ülkemizi temsil etti.

WEF'da Kadın Liderler Oturumunda Türkiye'yi Adviye Bergemann Temsil Etti

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) bu yıl 50'ncisini düzenlediği Davos Zirvesi, İsviçre'nin Davos kasabasında başladı. 21-24 Ocak tarihlerinde  "Uyumlu ve sürdürülebilir bir dünyanın tarafları"_ana temasıyla gerçekleşecek zirvede Aida Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği (USTUD) Kurucusu ve Başkanı Adviye Bergemann_ 20 Ocak Pazartesi gerçekleşen Kadın Liderliği ve Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri panelinde konuşmacı olarak yer alarak Türkiye’yi temsil etti. Bergemann bugün gerçekleşecek Eko Turizm panelinde de ülkemizdeki turizm sektörünü değerlendirerek diğer ülkeler için Türk turizminin güzel örnekler teşkil ettiğini anlatacak.

1579599851-adviye-bergemann3.jpgDavos’ta düzenle 50'den fazla ülkenin devlet başkanı ve başbakan düzeyinde temsil edileceği World Economic Forum’da Türkiye'yi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın temsil edeceği belirtiliyor. Toplam 117 ülkeden 3 bin iş adamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılması beklenen, 400'den fazla açık ve kapalı oturuma ev sahipliği yapacak olan World Economic Forum’da Adviye Bergemann, Hazar Bölgesi kapsamında yapılan oturumlarda, Kadın Liderliği _ve Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri_ Panelinde ABD, İngiltere, İsviçre, Rusya, Mısır, Ürdün gibi ülkelerin kadın liderleri arasında yer aldı. Rusya’dan Sberbank Başkan Danışmanı Helen Teplitskaya, Mısır Çevre Bakanı Yasmine Fouad, SOCAR Trading SA CEO’su Mariam Almaszade gibi isimlerin yer aldığı Kadın Liderliği _ve Sürdürülebilir Gelişim Hedefleri_ oturumunda Adviye Bergemann yaptığı konuşmada katılımcılara Anadolu coğrafyasında kadının gücünü ve değerini aktardı.

1579599851-adviye-bergemann2.jpg

 

Anadolu coğrafyasından Amazonlar, Kybele ve Artemis’in geçtiğini vurgulayan Bergemann kadınlarımızın gücünün buralara dayandığını ifade etti. Bergemann ‘Kendimi bildiğimden beri, 13 yaşımdan bu yana, çalışıyorum ve hayatımı kazanıyorum. Profesyonel hayatım boyunca erkeklerle mücadele ettim. Ve verdiğim tüm mücadele bugünkü beni oluşturdu. Hiçbir zaman kaybettiğimi düşünmedim, bu deneyimden ya öğrendim ya da kazandım. Bana mücadele etme şansı veren ve bugünkü güçlü konumuma getiren tüm erkeklere teşekkür ederim. Bu mücadelenin bir sonucu olarak bugün World Economic Forum’da olduğum için de çok gururluyum. Bugün burada cinsiyet eşitliği konuşuyoruz, bunun için liderliğe ve rol modellere ihtiyacımız var. Bugün dünyadaki ülkelere baktığımızda yaklaşık 200 ülke içinde kadın liderler tarafından yönetilen ülke sayısı yüzde 10’un altında. Dünya erkek liderlerin hakimiyeti altında, kadın liderlerin artışı ile dünyamızın daha yaşanabilir ve barışçıl olacağına inanıyorum. Gelecekte ülkelerin başında daha fazla kadın lider görmeyi hayal ediyorum. Bugün ve önümüzdeki yıllarda burada cinsiyet eşitliğini değil, bireylerin eşitliğini konuşmalıyız’dedi.

Aida Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Adviye Bergemann Türkiye’ye katma değeri yüksek turisti getirmek ve bu turistlerin ülkemizde daha fazla para harcamasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 17 sene önce Türkiye’de lüks turizmi başlatmak amacıyla Aida Turizm şirketini kuran ve 33 yıldır turizm sektörünün içinde olan Adviye Bergemann, 5 sene önce LuxinTurkey platformunu oluşturdu. Bu platform ile ülkemizi yurtdışında lüks turizmi kapsamında tanıtmayı, gelir ve harcama düzeyi yüksek daha fazla turisti ülkemize çekebilmeyi amaçlayan Bergemann Adviye Bergemann aynı zamanda USTUD’un (Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği) Kurucusu ve Başkanı. Adviye Bergemann tarafından kurulan USTUD (Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Derneği) ülke turizmi yararına sürdürülebilir, çevre dostu, kültürel değerleri koruyan ve yücelten, turizmden yerel halkın pay almasını sağlamak, üreten, katma değeri yüksek turizmi desteklemek amacıyla kuruldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.