"Yapabilirsin" Belgeselinin Gösterimi Bursa’da Yapıldı

Türkiye genelinde kadınlara ilham vermek amacıyla Türk Tuborg A.Ş.’nin “%100 Gönüllüyüz” kapsamında desteklediği Tuluhan Tekelioğlu’nun “Yapabilirsin” adlı belgeselinin gösterimi 12 Aralık’ta Bursa’da gerçekleşti.

"Yapabilirsin" Belgeselinin Gösterimi Bursa’da Yapıldı

Farklı alanlarda başarıya ulaşmış 9 kadının ilham veren hikâyelerini, Türkiye çapında kadınlara ulaştırmak ve onlara “Yapabilirsin” demek için Türk Tuborg A.Ş’nin “%100 Gönüllüyüz” kapsamında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesinin altıncı etkinliği 12 Aralık 2019’da Bursa’da yapıldı. Kars, İzmir, Adıyaman, Mersin ve Samsun’dan sonra Bursa’da yapılan etkinliğe kadınların ilgisi büyüktü. 

Bursa Almira Hotel’de gerçekleşen etkinliğe Gazeteci ve Yazar Tuluhan Tekelioğlu, Türk Tuborg A.Ş. Kurumsal İletişim Yöneticisi Ece Duyar ve Yapabilirsin belgeselinin kahramanlarından Kars Kaz Evi’nin kurucusu Nuran Özyılmaz ile Beeo Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur katıldı.

Kadınları girişimci, sanatçı, sporcu, yönetici, iş sahibi, bilim insanı olma konusunda cesaretlendirmeyi, hayallerinin peşinden giden kadınların sayısını arttırmayı ve onları yüreklendirmeyi amaçlayan etkinlik; Tuluhan Tekelioğlu tarafından hazırlanan Yapabilirsin belgesel film gösteriminin ardından ünlü gazetecinin katılımcılarla sohbeti ile sona erdi.  

Etkinliğe katılan kadınların yoğun ilgisinden memnun olduğunu söyleyen belgeselin yapımcısı Tuluhan Tekelioğlu konuşmasında Umut veren bir belgesel çekmek, insanlara iyimserlik aşılamak istedim. Bunu da ancak kadınlardan yola çıkarak yapabilirdim. Çünkü kadın varsa, imkânsız yoktur. İyimserlik ve cesaret bir araya geldiğinde neler başarılabildiğimizi anlatmak istedim. Türk Tuborg A.Ş.‘nin desteğiyle “100% Gönüllüyüz” adına bu belgeseli ülkemizdeki tüm kadınlara ulaştırmayı görev edindik. Belgeselde yer alan kadınların hepsi zorluklara göğüs germiş cesaretli kadınlar. Yaşadıkları zorluklara rağmen asla karamsar değiller, tam tersine neşeli ve kararlılar. Vazgeçmeden azimle başarmışlar ve çevrelerinde değişim yaratmışlar. O cesaret adımını attığında korku denen duygu küçücük kalıyor, yeter ki harekete geç. Bir şeylerin değişmesini başkalarından bekleme, görmek istediğin değişimin kendisi sen ol” dedi.

Yapabilirsin belgeselini Türkiye çapında hayallerinin peşinden giden kadınlara ulaştırmak için başlattıkları bu sosyal sorumluluk projesi ile bugüne kadar üç bine yakın kadına dokunduklarını söyleyen Türk Tuborg A.Ş. Kurumsal İletişim Yöneticisi Ece Duyar ise; “Pek çok departmanının başında kadınların bulunduğu ve kadınlara eşit fırsat ilkesini benimsemiş bir şirket olarak, yola çıktığımız bu sosyal sorumluluk projesiyle binlerce kadının farkındalığını arttırmak, onlarla birlik olmak ve hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaretlendirmekten dolayı çok mutluyuz. Biliyoruz bir kadın olarak işimiz zor ama hepimizin bilmesi gereken şu ki  “işin içinde kadın varsa aslında hiç bir şey imkânsız değildir! Başta bu müthiş belgesel için Tuluhan Tekelioğlu’na,  belgeselde yer alarak hepimize ilham veren 9 özel kadına ve bugün buraya gelerek kendine fırsat tanıyan tüm kadınlara teşekkür ederiz dedi.

Türk Tuborg A.Ş.’nin % 100 Gönüllüyüz kapsamında desteklediği sosyal sorumluluk projesi,  Türkiye’nin farklı şehirlerinde devam edecek.

1576486181-100-g-n-ll-y-z.png

1576486195-yapabilirsin-etkinlik-toplu-2.JPG

1576486195-yapabilirsin-etkinlik-toplu-3.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.