Yaş, Estetik Ameliyatta Bir Ölçüt Mü?

Teknolojinin gelişmesi, yeni yöntemlerin ortaya çıkmasıyla estetik ameliyatları günümüzde sıklıkla tercih edilir hale geldi. Peki, hangi yaşta hangi estetik yapılmalı?Hangi yaş estetik ameliyat için geç sayılır? Aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulduk!

Yaş, Estetik Ameliyatta Bir Ölçüt Mü?

Göğüs Büyütme Operasyonu 

Anne adayı olmayan adaylar için göğüs büyütme operasyonu daha uygundur. Yaşlı kadınlar için ise daha ideal bir işlemdir. Yaptıracağınız meme ameliyatı için en geç yaşın 70 olduğunu söyleyebiliriz.

Meme İmplantları

18 yaş sonrası için küçük veya az gelişmiş memelere sahip olduğunu düşünen kadınlar meme implantı yaptırabilir.  Doğum sonrası ve çocuk doğurmamaya karar veren kadınlar ise 30 yaş sonrası için bu işlemi yaptırabilir.

 

5c80f076ae7849281c15f506-004.jpg

 

Meme Kaldırma (Dikleştirme)

Doğum tamamlandıktan sonra ya da önemli derecede kilo kaybedenler 30 yaşından sonra meme kaldırma işlemi yaptırabilir.

Göğüs Küçültme

Göğüsleri büyük olan kişiler yağ aldırma yöntemi ile küçültme işlemi yaptırabilir. Bu işlem için 18 yaş sonrası uygun olacaktır.  Doğum ve emzirme sonrası için ise 30 yaştan itibaren göğüs küçültme işlemi yaptırılabilir.

 

meme-kucultme-ameliyati-nasil-ya-gffn-cover-003.jpg

 

Burun Estetiği

Burun estetiği için 18 yaş itibari idealdir çünkü bu yaştan sonra gelişim yavaşlar veya durur. Vücudun, gelişim sürecinin tamamlanmış olması önemli bir faktördür. Ancak kaza, hastalıklar ya da kalıtımsal durumlarda küçük yaşlarda da estetik operasyonu uygulanabilir.

 

burun1-002.jpg

 

Yağ Aldırma Yöntemi

Yağ aldırma işlemi her yaştan insanın, vücutlarında bazı bölgelerde aşırı miktarda yağın birikmesinden dolayı oluşan rahatsızlığın üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. 35-80 yaş aralığında yağ aldırma işlemi yaptırabilir.

 

yag-aldirma-islemi-nerelere-yapilabilir.jpg

 

Karın Gerdirme

Bir abdominoplasti ameliyatı 30 yaş sonrası uygulanabilir. Ağır kilo kaybı yaşayan kişiler bu işlemi düşünebilir.  Hamilelik sırasında karın bölgesi gerileceği için bu işlemi hamilelik düşünmeyenler yaptırabilir.

 

karin.jpg

 

Enjekte İşlemler: (Botoks Ve Türevi)

Migren problemi olanlar botoks ve türevi işlemleri 18 yaş sonrası için yaptırabilir. Yine aşırı terleme sorunu olanlar içinde durum geçerlidir. Kaslardaki hareketlenmeden dolayı kırışıklıkları gidermek için 40 yaş sonrası bu işlemi yaptırabilir. Burada değinilmesi gereken diğer husus ise enjekte işlemleri kaş arasında oluşan gülme ve kaş çatma çizgilerinin görünümünü iyileştirir ve düzeltir.

 

dudak.jpg

 

Dudak Büyütme

Dudak büyütme işlemi 45 yaş sonrası için dudak kenarında oluşan çizgileri yumuşatmak için yaptırılabilir ancak dermal dolgu maddesi 25 yaş sonrası için herhangi bir yaş aralığında uygulattırılabilir. 

 

dudak-estetigi-1.jpg

 

Yüz Gerdirme İşlemi

İnsanlar yaşlandıkları zaman cilt ve özellikle yüz dokuları aşağıya doğru çekebilir. Yanak veya gıdı problemi olan kişiler yüz gerdirme işleminden yararlanabilir. Bu işlem 45 yaş sonrası için uygun görülür. Yine 80’li yaşlarda yapılması güvenlidir.

 

iple-yuz-germe-twqg-cover.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.